poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:32

Proszowice. Podziękowali za udane wakacje

Autor Marzena Gitler
Proszowice. Podziękowali za udane wakacje

Zakończyły się półkolonie koordynowane przez Zespół Placówek Caritas w Proszowicach. 13 sierpnia uczestnicy zajęć spotkali się z burmistrzem Proszowic.

W tegorocznych półkoloniach uczestniczyły dzieci w wieku od 7 do 14 roku życia, które na co dzień uczęszczają na zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Zespole Placówek Caritas w Proszowicach. W dwóch turnusach skorzystała blisko setka dzieci z całego regionu.

W ramach półkolonii m.in. 21 lipca odbyło się spotkanie ze Strażakami Szkoły Aspirantów Państwowej Szkoły Pożarnej z Krakowa na poligonie w Kościelcu.

Strażacy zorganizowali dla uczestników wakacyjnego wypoczynku pokazy edukacyjne na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, oprowadzili ich po poligonie oraz w ciekawy sposób przedstawili pracę strażaka i potencjalne zagrożenia z tym związane. Ciekawym wyzwaniem było też samodzielne gaszenie "pożaru" domków Smerfów z pomocą strażaka.

W piątek 13- sierpnia grupa młodzieży – uczestników półkolonii Caritas, odwiedziła Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego. Podczas spotkania burmistrz otrzymał samodzielnie wykonaną laurkę i podziękowania za życzliwość i pomoc w organizacji dwóch turnusów półkolonijnych "Wakacje z plecakiem". Półkolonie Caritas były współfinansowanie przez Gminę i Miasto Proszowice.

fot. Fb. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach, UMiG Proszowice

wakacje Proszowice półkolonie Caritas
Uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez proszowicką Caritas spotkali się z krakowskimi strażakami - fot. Fb. Zespół Placówek Caritas w Proszowicach

Proszowice - najnowsze informacje