niedziela, 9 lipca 2023 11:11

Zakończył się Rajd Małopolski. Na trasie groźne dachowanie [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Zakończył się Rajd Małopolski. Na trasie groźne dachowanie [WIDEO]

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Valvoline Rajd Małopolski, który zakończył się w sobotę, 8 lipca. Podczas 9 odcinka specjalnego doszło do bardzo groźnie wyglądającego dachowania liderów - duetu Jarka i Marcina Szeja. Nagranie z wypadku umieścili organizatorzy.

Czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 7 i  8 lipca prowadził wymagającą trasę, składającą się z pagórkowatego terenu i śliskich, wąskich asfaltów w rejonie Makowa Podhalańskiego, gdzie była baza rajdu.

W  sobotę, 8 lipca odcinek specjalny nr 9 Stryszów został przerwany po wypadku liderów, duetu Jarek i Marcin Szeja. "Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, załoga jest już pod opieką ratowników. Odcinek został przerwany, reszta załóg RSMP jedzie trasą alternatywną na serwis" - poinformowali organizatorzy wydarzenia.

Odcinek specjalny nr 9 Stryszów został przerwany po wypadku liderów, duetu Jarek i Marcin Szeja. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, załoga jest już pod opieką ratowników. Odcinek został przerwany, reszta załóg RSMP jedzie trasą alternatywną na serwis.

Opublikowany przez Rajd Małopolski Sobota, 8 lipca 2023

Na szczęście nic poważnego się nie stało. Załoga wyszła z auta o własnych siłach i została zabrana profilaktycznie do szpitala, gdzie na obserwacji pozostał kierowca.

Przed wypadkiem duet Jarosław i Marcin Szeja Rally Team (Hyundai i20 R5) przewodzili klasyfikacji generalnej. Załoga z Ustronia wygrała dwa, z pięciu rozegranych w pierwszy etap rywalizacji i miała  18,5 s przewagi nad zajmującymi drugie miejsce Grzegorzem Grzybem i Adamem Biniędą (Skoda Fabia Rally2 evo), którzy po wypadku liderów wyszli na prowadzenie.

Życiowe wyniki osiągnęły załogi Dariusz Poloński/Łukasz Sitek (Volkswagen Polo GTI R5, +12,6 s) oraz Łukasz Byśkiniewicz/Daniel Siatkowski (Skoda Fabia Rally2 evo, +15,9 s), które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Najszybszą załogą w klasie HR 2 była rajdowa Stopa/Ślęczka Rally Team w składzie Filip Stopa i Paweł Daniec.

🏁🏆🏆🏁 WYGRYWAMY‼️ Valvoline Rajd Małopolski 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ 🏁🏆🏆🏁 Załoga rajdowa 🇵🇱 Stopa/Ślęczka Rally Team w składzie 🇵🇱...

Opublikowany przez Stopa/Ślęczka Rally Team Niedziela, 9 lipca 2023

Valvoline Rajd Małopolski był częścią kalendarza mistrzostw Polski i pierwszą od 15 lat rundą RSMP rozegraną w województwie małopolskim. Zawody przyciągnęły łącznie 117 załóg, w tym 56 w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza z bazą w Makowie Podhalańskim stanowiła również rundę mistrzostw historycznych oraz Rajdowych Mistrzostw Południa, czyli serii rajdów okręgowych.

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) zapisali się w historii Valvoline Rajdu Małopolski jako pierwsi...

Opublikowany przez Rajd Małopolski Sobota, 8 lipca 2023

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka