czwartek, 13 stycznia 2022 10:51

Zaproszenia na ślub - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Autor Artykuł sponsorowany
Zaproszenia na ślub - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Nie ma wątpliwości, że zaproszenia na ślub są jednym z tych najważniejszych elementów, o które narzeczeni muszą zadbać w pierwszym etapie przygotowań do całej ceremonii. Jakie zaproszenia wybrać i czy brać pod uwagę sezonową modę? Kiedy wręczyć zaproszenie ślubne i jaką treść powinno się w nim zawrzeć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Przeczytaj koniecznie, jeśli szykujesz się do ślubu.

Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Przyszli nowożeńcy mają naprawdę szeroki wybór zaproszeń. Bez problemu udaje się kupić te w stylu glamour, rustykalnym czy klasycznym. Zaproszenia ślubne mogą być ozdobione  cekinami, cyrkoniami i brokatem albo suszonymi kwiatami czy romantycznym ornamentem. Tylko od pary młodej zależy, na jakie postawią.

Przy wyborze zaproszeń ślubnych zawsze warto kierować się własnym gustem, ale dobrze jest też zwrócić uwagę, aby tego rodzaju symboliczne zawiadomienie o ceremonii zaślubin pasowało do całego wydarzenia.

Uwzględnić można też kryteria praktyczne, jak cena. Najtańsze zaproszenia ślubne to wydatek rzędu 2 złote za sztukę, o wiele droższe będą te wykonywane ręcznie. Oprócz wydatków na ten element organizacji ślubu liczy się sam format zaproszenia. Treść, jaką zawiera, musi być wyraźna i czytelna.

Wręczać osobiście czy wysyłać zaproszenia na ślub?

W dobrym tonie jest osobiste wręczenie zaproszenia na ślub gościom. Wysłanie akceptowane jest jedynie w przypadku, kiedy narzeczonych dzieli od gości spora odległość, a lokalizacja przebywania uniemożliwia osobiste wręczenie zaproszenia.

Kiedy wręczać / wysyłać zaproszenia ślubne?

Uznaje się, że optymalnym czasem na wręczenie zaproszenia na ślub czy zawiadomienie o takiej ceremonii jest termin co najmniej na 3 miesiące przed jej datą. Dzięki temu przyszli małżonkowie mają pewność, że każdy z gości odpowiednio wcześniej otrzyma informację o wydarzeniu i zdąży się do niego przygotować.

Jeśli do ślubu zostało już niewiele czasu, dobrą opcją jest realizacja powiadomień o ślubie, na przykład w formie telefonicznej, a dopiero później wręczenie zaproszenia “przy okazji” czy jego wysłanie.

Jak wypisać zaproszenie na ślub?

Większość zaproszeń ślubnych zawiera już specjalne miejsce na treść, a nawet konkretną formułę, którą należy jedynie uzupełnić. W zaproszeniu ślubnym goście powinni znaleźć informacje o dacie ślubu i miejscu jej organizacji. Obowiązkową informacją jest również to, czy zaproszenie dotyczy jedynie udziału w ceremonii, czy goście zaproszeni są również na wesele.

Coraz częściej przyszła młoda para wpisuje również informacje o preferowanej formie podarunków, na przykład zamiast kwiatów życzy sobie książki, wino albo karmę dla psów, którą później przekazuje do schroniska.

Każde zaproszenie na ślub powinno zawierać podpisy wraz z numerami telefonów do narzeczonych. Przydadzą się one w ramach potwierdzenia przybycia na to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka