poniedziałek, 4 lipca 2022 09:14

Zasłony do salonu - jak dopasować je do wystroju wnętrza?

Autor Artykuł sponsorowany
Zasłony do salonu - jak dopasować je do wystroju wnętrza?

Coraz większy rynek tekstyliów pozwala nam na wykonywanie błyskawicznych metamorfoz salonu. Dzięki nim możemy wizualnie ocieplić wnętrze, zmienić jego proporcje czy diametralnie odmienić styl. Do takiego procesu świetnie nadadzą się również zasłony. Ten ważny element dekoracyjny spełni te założenia pod warunkiem, że jest odpowiednio dopasowany do barw i stylizacji, które panują w tym pomieszczeniu. Jak zatem odpowiednio dopasować je do wystroju wnętrza salonu? Podpowiadamy.

Jak dobrać zasłony do salonu?

Jeżeli chcemy nieco odmienić nasz duży pokój z pewnością przeglądamy wiele katalogów i odwiedzamy sklepy stacjonarne w poszukiwaniu tych najlepszych. W ferworze możemy jednak zapomnieć o kluczowych zasadach doboru tych tekstyliów. Często wydaje się nam, że konkretny model idealnie będzie prezentował się w naszym wnętrzu, jednak po ich założeniu możemy odnieść wrażenie, że nie komponują się one z pozostałą częścią dużego pokoju. Zasłony do salonu powinny być przede wszystkim dopasowane do stylu, w którym utrzymujemy daną przestrzeń.

Kolor ścian jest niezwykle istotny. Jeżeli trudno nam dobrać odpowiednią barwę, warto skorzystać z koła barw, gdzie zaprezentowane są zestawienia różnych kolorów, które w połączeniu będą świetnie się prezentować. Jeżeli wybieramy z kolei zasłony w tym samym kolorze co ściany, zdecydujmy się na inny odcień. Barwy ciepłe optycznie pomniejszają pomieszczenie, natomiast barwy chłodne - powiększają. To również trzeba mieć na względzie, modyfikując wygląd naszego salonu.

Dopasowanie zasłon do stylu salonu

Jeśli jesteśmy zwolennikami stylu glamour, świetnie sprawdzą się zasłony blackout. Wykonywane są zwykle z poliestru oraz bawełny z domieszkami innych materiałów. Są one miękkie w dotyku i nie pozostawiają po sobie brudu. Dzięki bogatej gamie kolorów jesteśmy w stanie idealnie wpasować je do każdego pomieszczenia. Salon glamour będzie dobrze prezentować się z zasłonami ciemnymi, które dodatkowo będą absorbować promienie słońca. Pozwoli to na utrzymywanie optymalnej temperaturze wewnątrz, gdy promienie słoneczne mocno operują, zwłaszcza latem.

Z kolei w przypadku salonu nowoczesnego lepiej sprawdzą się stonowane kolory i długie modele bez żadnych wzorów. W ostatnich sezonach projektanci stawiają także na granatowe zasłony, szczególnie jeśli występują w połączeniu z białymi ścianami. Można je także wykorzystać jako zasłony do sypialni, gdzie stworzą intymny i przytulny klimat każdego wieczoru.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje