sobota, 23 października 2021 06:34

Zasłużony dla zdrowia narodu dzielnicowy bił ten rekord przez 21 lat!

Autor Mirosław Haładyj
Zasłużony dla zdrowia narodu dzielnicowy bił ten rekord przez 21 lat!

Młodszy aspirant Dariusz Knapczyk, dzielnicowy Makowa Podhalańskiego w powiecie suskim, oddal już ponad 30 litrów krwi. Jako Honorowy Dawca Krwi i Zasłużony dla Zdrowia Narodu nadal deklaruje wpieranie punktów krwiodawstwa, kiedy brakuje krwi.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim mł.asp. Dariusz Knapczyk – dzielnicowy Makowa Podhalańskiego oraz Grzechyni służy w Policji od 21 lat. Od tego czasu oddaje w punktach krwiodawstwa swoją krew, gdyż wie, jak jest cenna i potrzebna w różnych sytuacjach do ratowania drugiego człowieka.

W 2018 r. mł.asp. Dariusz Knapczyk uzyskał tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, a dwa lata później „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. W piątek (22 października) zgłosił się ponownie do oddziału terenowego punktu poboru krwi w Suchej Beskidzkiej, oddając kolejną jej ilość.

Oddał już łącznie ponad 30 litrów.  

-Krew jest bezcennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka. Wiedzą o tym doskonale suscy policjanci, wobec czego regularnie i chętnie włączają się do organizowanych akcji, gdy jest potrzebna zbiórka krwi.  Pamiętajmy, że tego drogocennego płynu nie można niczym zastąpić, a dobro zawsze wraca!

-apeluje policja.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje