poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:51

Zator. Prawie 9 mln dofinansowania na szkoły i zagospodarowanie przestrzeni

Autor Wiktoria Mitura
Zator. Prawie 9 mln dofinansowania na szkoły i zagospodarowanie przestrzeni

Gmina Zator otrzymała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych na dwa zadania. Pieniądze przeznaczone zostaną na termomodernizację trzech szkół i przebudowę przedszkola.

Gmina Zator jest jedną z dwóch gmin powiatu oświęcimskiego, która otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina złożyła 10 wniosków, lecz pieniądze otrzymała na dwa projekty.

Pierwszym zadaniem jest termomodernizacja trzech szkół: w Zatorze, Podolszu i Graboszycach wraz z kuchnią w Zatorze i budową boiska w Graboszycach. Kwota dofinansowania wynosi 6 mln złotych.

Na drugie zadania gmina otrzymała 2,83 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na przebudowę przedszkola w Zatorze wraz z otaczającym terenem. W skład zadania wchodzi również zagospodarowanie przestrzeni przy ul. Słowackiego na cele kultury, wypoczynku i rekreacji.

W sierpniu gmina Zator otrzymała rządową pomoc finansową w ramach pierwszego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów. Do gminy trafiło wówczas blisko 2 mln złotych bezzwrotnego wsparcia na projekty infrastrukturalne.

info: UM Zator

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje