wtorek, 9 marca 2021 09:59

Zatrzymano sprawców napadu na jubilera. Planowali kolejny atak [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Zatrzymano sprawców napadu na jubilera. Planowali kolejny atak [WIDEO]

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Krakowa, którzy w grudniu obrabowali jubilera w Niepołomicach. Okazało się, że planowali właśnie kolejny napad w Bochni.

Mężczyźni byli poszukiwani przez policję w związku z napadem, do którego doszło 9 grudnia ub.r. w Niepołomicach. Jeden z nich wszedł do salonu i udając zainteresowanie zakupem zegarka, zwabił sprzedającą do drugiego pomieszczenia, gdzie obezwładnił ją grożąc nożem. W tym czasie drugi sprawca wyniósł z salonu 7 paletek ze złotymi łańcuszkami o  wartości ok. 350 tys. złotych. Wiadomo było, że poruszali się pojazdem marki Volvo.

Policjanci po przesłuchaniu świadków i przejrzeniu zapisu monitoringu wytypowali sprawców. 3 marca br. podczas wspólnych działań policjantów z Wieliczki oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymano dwóch mężczyzn, 36- oraz 43- latka. Obaj zatrzymani są mieszkańcami Krakowa.

Policjanci ustalili, że sprawcy planowali kolejny napad, tym razem na jubilera w Bochni. Zatrzymanie jednak pokrzyżowały im przestępcze zamiary. Podczas zatrzymania kryminalni zabezpieczyli pojazd, a także odzież, którą mężczyźni mieli na sobie w trakcie napadu.  

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im od 3 lat do 15 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

foto i wideo: Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje