piątek, 23 września 2022 12:21

Zbliża się przegląd Twojego samochodu? Skorzystaj z okresowego badania technicznego pojazdu w OSK!

Autor Artykuł sponsorowany
Zbliża się przegląd Twojego samochodu? Skorzystaj z okresowego badania technicznego pojazdu w OSK!

Dzisiejsze czasy ciężko sobie wyobrazić bez poruszania się autami. Samochody ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Bez nich byłoby nam naprawdę trudno przemieścić się w miarę potrzeby w inne miejsce. Każdy pojazd wymaga obowiązkowej kontroli. Kontrolę techniczną pojazdu wykonuje się co roku. W tym celu udajemy się do okręgowej stacji kontroli pojazdów, która oferuje profesjonalny przegląd samochodów. Co to jest okręgowa stacja kontroli pojazdów oraz na czym polegają jej działania? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Wizyta w okręgowej stacji kontroli pojazdów w Tarnowie

Do okręgowej stacji kontroli pojazdów należą regularne badania techniczne samochodów. Zatem udając się do takiego miejsca, możemy spokojnie załatwić okresowe i dodatkowe przeglądy pojazdów wszelkiego rodzaju. Kontrola jest bardzo ważna. To dzięki niej sprawdzimy dokładny stan ciężarówki, motocykla, autobusu, czy quada. Tak pewnie niektórych z was zdziwi ta informacja, ale quad to również pojazd czterokołowy. Mimo tego, że jest przeznaczony przede wszystkim do sportu oraz rekreacji, musi być poddany sprawdzeniu.

Na czym polega przegląd techniczny samochodu?

Każda wizyta w OMT - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Tarnowie rozpoczyna się od identyfikacji samochodu. W pierwszej kolejności wykonuje się sprawdzenie zgodności numeru VIN z dowodem rejestracyjnym. Jeśli wszystko jest porządku, to rozpoczyna się następny etap. Tutaj kontrolowane są głównie dodatkowe wyposażenia. Ostatnia czynność związana z przeglądem technicznym samochodu to nic innego jak ocena podstawowego i dodatkowego wyposażenia.

Pracownik okręgowej stacji kontroli pojazdów w Tarnowie ma za zadanie skontrolować następujące elementy znajdujące się w naszym pojeździe: układ kierowniczy, hamulcowy oraz wydechowy. Ponadto powinien sprawdzić ogólny stan oświetlenia oraz jego ustawienie. Do pozostałych czynności wykonywanych w okresowym przeglądzie technicznym pojazdu, zaliczamy ocenę nadwozia, zawieszenia, stopnia zużycia opon, niezbędnego wyposażenia, do którego należy przede wszystkim trójkąt ostrzegawczy i gaśnica.

W przypadku braku z któregokolwiek elementów wyposażenia, okręgowa stacja kontroli pojazdów może nam nie podbić pieczątki w dowodzie rejestracyjnym właściciela pojazdu. A to już stwarza dla nas wielki problem. Tak jak wspominaliśmy wcześniej w dzisiejszym świecie bardzo ciężko funkcjonować bez auta. Specjaliści z okręgowej stacji kontroli pojazdów w Tarnowie podkreślają fakt, że kontrola silnika i pomiaru szkodliwych substancji jest dla nas wagę złota. Dlaczego? Przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo oraz czyste powietrze.

Aby pojazd bezpiecznie poruszał się po drodze, musi być w pełni sprawny. Samochód powinien być kontrolowany co 3 lata od pierwszej rejestracji. Takie są prawne wymogi, dotyczące posiadania własnego samochodu. Warto wiec pamiętać o badaniu technicznym każdego pojazdu. Kompleksowo wykonany przegląd zapewni nam bezpieczne i sprawne użytkowanie własnego samochodu. Tylko doświadczeni specjaliści, którzy znają bardzo dobrze przepisy i używają nowoczesnego sprzętu, są w stanie wykonać prawidłowy przegląd. Dlatego nie wahaj się i już dziś zapisz się na wizytę w okręgowej stacji kontroli pojazdów w Tarnowie!

źródło zdjęć: freepik.com

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka