sobota, 21 maja 2022 05:21

Żegiestów: 45 strażaków walczyło z pożarem lasu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Żegiestów: 45 strażaków walczyło z pożarem lasu

18 maja o godzinie 13:54 zastępy z JRG Krynicy Zdroju oraz zastępy z najbliżej położonych jednostek OSP zostały wezwane do pożaru w Żegiestowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się suche gałęzie oraz poszycie leśne przy budynku. Za budynkiem występowało duże zadymienie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się gałęzie oraz dotarciu za budynek i zlokalizowaniu rozwijającego się pożaru lasu za budynkiem.

Otrzymano informację od osób postronnych próbujących gasić pożar, o kierunku jego rozprzestrzeniania oraz najszybszej drodze dotarcia do terenu objętego pożarem. Osoby postronne nie zgłaszały żadnych dolegliwości związanych z podjęciem próby ugaszenia pożaru. W związku z tym podano prądy wody na palący się las i suche gałęzie przyległe do budynku. Zasilanie samochodów stanowił hydrant. Do przemieszczania się ratowników po skarpie wykorzystano drabiny nasadkowe. Po zlokalizowania i ugaszeniu pożaru, dogaszono pogorzelisko. Teren objęty działaniami gaśniczymi przekazano Nadleśnictwu Piwniczna w celu jego dozorowania.

Działania gaśnicze 12 zastępów i 45 strażaków trwały ponad cztery godziny.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje