wtorek, 20 października 2020 18:00

Zmarł Dariusz Gnatowski, aktor serialu "Świat według kiepskich". "Miał objawy zakażenia koronawirusem"

Autor Mirosław Haładyj
Zmarł Dariusz Gnatowski, aktor serialu "Świat według kiepskich". "Miał objawy zakażenia koronawirusem"

Aktor trafił do szpitala w stanie krytycznym. Niedługo później zmarł.

Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka zmarł 20 października w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla. Jak podaje RMF FM, informację o śmierci aktora potwierdził zastępca dyrektora placówki, Marcin Mikos. Onet.pl powołując się na wypowiedź Mikosa dla TVN24 napisał, że "aktor miał objawy zakażenia koronawirusem, ale lekarze nie zdążyli wykonać testu".

Stacji udało się ustalić, że Gnatowski cierpiał na zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Aktor miał 59 lat.

Dariusz Gnatowski był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W latach 90. prowadził w TVP 1 programy skierowane dla dzieci takie jak „Przewodnik Włóczykija” i „Słowa, słówka i półsłówka”. Popularność zyskał dzięki roli Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich”. Od wielu lat zmagał się z cukrzycą.

Dariusz Gnatowski był mieszkańcem Gorzkowa w gminie Wieliczka. Miasto i Gmina Wieliczka pozegnały go na Facebooku: "Tak zapamiętaliśmy śp. Dariusza Gnatowskiego, mieszkańca Gorzkowa - radosny, życzliwy, pomocny.Znany i lubiany polski aktor był dla nas, wieliczan, miłym, pogodnym i otwartym na współpracę sąsiadem.Patrząc na wspomnienia z tradycyjnego Przeglądu Potraw Wielkanocnych w Jankówce, łza się w oku kręci i trudno uwierzyć, że się już nie spotkamy... Dziękujemy za ten wspólny czas, odpoczywaj w pokoju."

Tak zapamiętaliśmy śp. Dariusza Gnatowskiego, mieszkańca Gorzkowa - radosny, życzliwy, pomocny. Znany i lubiany polski...

Posted by Miasto i Gmina Wieliczka on Wednesday, October 21, 2020
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: RMF FM, Onet.pl
Fot.: By Ja Fryta from Strzegom - Dariusz GniatowskiUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27153232

Kraków

Kraków - najnowsze informacje