piątek, 31 stycznia 2020 12:14

Zobacz na żywo karnawał w Rio

Autor Artykuł sponsorowany
Zobacz na żywo karnawał w Rio

Rio de Janeiro to wymarzony kierunek na wakacje dla wielu podróżników. Oszałamiające widoki, kultowa plaża Copacabana, a także intensywne życie nocne – to tylko kilka z atutów tej barwnej metropolii. Urlop w Brazylii warto zaplanować w czasie karnawału. Na ulicach Rio odbywa się wtedy bajkowy spektakl z muzyką na żywo, tańcem na Sambodromie i kolorową paradą.

Brazylia przyciąga turystów jak magnes. To jedno z największych państw świata - obejmuje połowę Ameryki Południowej i rozciąga się wzdłuż Atlantyku aż do Amazonki. Wczasy w Brazylii to spotkanie z oszałamiającą przyrodą lasów tropikalnych, różnorodną i dziką fauną, a także zabawa w tętniących życiem metropoliach. Trzeba zaliczyć do nich słynne Rio de Janeiro, w którym żyje łącznie 12 mln ludzi. W Brazylii można spędzić zarówno wygodne wczasy All Inclusive, jak i poznać kraj od podszewki na wycieczkach objazdowych. Oferty takich wyjazdów można znaleźć np. na R.pl: https://r.pl/brazylia.

Karnawał w Rio – przygoda na wczasach w Brazylii

Wczasy w Brazylii najlepiej zaplanować na czas karnawału, który co roku odbywa się w Rio de Janeiro. Przygotowania do tego niezwykłego pięciodniowego wydarzenia trwają okrągły rok, a jego zwieńczeniem są niesamowite parady, taniec w rytmach samby, a także zabawa na ulicach miasta. Dla Brazylijczyków karnawał to prawdziwa uczta zmysłów i święto, które charakteryzuje się niezwykłą, pozytywną energią.

Szkoły samby prezentują wtedy oszałamiające pokazy tańca na ruchomej scenie, tzw. Sambodromie. Na nich występują piękne tancerki w charakterystycznych, bogato zdobionych strojach. Brazylijczycy tańczą i bawią się do rana nie tylko na ulicach, ale także na plażach, w hotelach i barach, dzieląc się swoim entuzjazmem z turystami.

Wczasy w Brazylii – atrakcje

Spędzając urlop w Brazylii, warto nie tylko dać się ponieść imprezowej atmosferze, ale także udać się na zwiedzanie. Rio de Janeiro to wyjątkowa aglomeracja, położona malowniczo wśród porośniętych tropikalnym lasem wzgórz, nad zatoką Guanabara i kilkoma plażami. Najsłynniejsza jest oczywiście Copacabana, która znajduje się w dzielnicy o tej samej nazwie. To właśnie tutaj odbywają się najważniejsze imprezy kulturalne i sportowe w mieście. Występował tu m.in. Lenny Kravitz czy zespół Rolling Stones.

W Rio warto zobaczyć symbol metropolii, kojarzony z Brazylią na całym świecie, czyli posąg Chrystusa Zbawiciela o wysokości 38 m. Wspaniałych wrażeń dostarczy także przejazd kolejką linową na szczyt Głowy Cukru, skąd można podziwiać panoramę miasta i słynną „czerwoną plażę” – Praia Varmelha. W centrum znajduje się także kultowy stadion Maracana, który z pewnością muszą zobaczyć wszyscy miłośnicy piłki nożnej.

Wiele do zaoferowania ma także zabytkowa dzielnica artystów, czyli Santa Teresa. Można podziwiać w niej XIX-wieczny tramwaj zwany Bondinha, kolorowe schody Selaron wykonane z płytek z całego świata, a także ogród botaniczny. Trzeba przejść się jego uliczkami obsadzonymi 134 palmami królewskimi i zobaczyć największe drzewa Amazonii sumauma i paubrasil.

Cuda natury Ameryki Południowej

Brazylia nie słynie jednak wyłącznie z samby, karnawału i zamiłowania do piłki nożnej. Kraj jest także domem dla wielu gatunków zwierząt, takich jak: kapibary, tapiry, kolorowe papugi, tukany czy występujące w Amazonii różowe delfiny. Będąc na urlopie w Brazylii, nie można więc pominąć wycieczek nastawionych na poznawanie natury.

Koniecznie trzeba wybrać się do Parku Narodowego Iguacu – miejsca, które znajduje się na styku Brazylii i Argentyny. To właśnie tutaj znajdują się spektakularne wodospady Iguazu, wpisane na listę UNESCO i nazywane przez Indian „wielką wodą”. Największy wodospad – Gerganta del Diablo, czyli Diabelska Gardziel ma ponad 70 m wysokości i pozwala poczuć prawdziwą potęgę natury. Wodospady otoczone chmurą wodnego pyłu z pewnością zrobią wrażenie na każdym miłośniku przyrody.

Więcej informacji na temat wczasów w Brazylii można znaleźć na R.pl.

Turystyka - najnowsze informacje