piątek, 20 maja 2022 08:46

Źródła dochodów uznawane przez firmy pożyczkowe - bezpieczne pożyczanie online

Autor Artykuł sponsorowany
Źródła dochodów uznawane przez firmy pożyczkowe - bezpieczne pożyczanie online

Choć pożyczka przez internet jest dużo łatwiejsza do uzyskania od kredytu bankowego, to klienci firm pożyczkowych wciąż muszą dysponować dochodami, których wysokość umożliwi bezproblemową spłatę zobowiązania. Co istotne, nie zawsze muszą to być pieniądze zarabiane w ramach umowy o pracę. Jakie źródła dochodu są akceptowane przez firmy pożyczkowe?

Od wysokości dochodów ważniejsza jest ich stabilność

Najważniejszym kryterium w ocenie dochodów przez firmy pożyczkowe jest ich stabilność. To ważne, by środki wpływały na konto jak w zegarku, najlepiej co miesiąc. Gdy pojawią się problemy z otrzymaniem należnych pieniędzy, pożyczkobiorca może mieć problem ze spłatą długu. Firmy pożyczkowe najbardziej cenią dochody uzyskiwane na podstawie umowy o pracę, choć akceptowana jest też popularna umowa zlecenie.

Większy problem mają osoby zarabiające na podstawie umów o dzieło (np. freelancerzy wykonujący pojedyncze zlecenia) oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą – brak stabilności znacząco obniża ich zdolność kredytową. Oczywiście poza regularnością dochodów liczy się też ich wysokość. Wysokie zarobki znacząco zwiększają szansę na uzyskanie wymarzonej pożyczki, a także ułatwiają jej późniejszą spłatę.

Zobacz też: https://darmopozyczka.pl/pozyczki-bez-dochodu-dla-bezrobotnych-bez-zaswiadczen-zarobkach/

[obraz_1]

Jakie źródła dochodów poza pracą są uwzględniane we wniosku o pożyczkę?

Firmy pożyczkowe nie są aż tak surowe jak banki, przez co akceptują praktycznie wszystkie legalne i stabilne źródła dochodów. Najczęściej są to pieniądze uzyskiwane ze świadczeń społecznych: emerytury, rent, różnych zapomóg i zasiłków, a także 500+. Jeżeli świadczenia społeczne stanowią jedyne źródło utrzymania, to sytuacja ta niestety znacząco obniża zdolność kredytową, ale wciąż nie przekreśla szansy utrzymania pożyczki. Problem ten szczególnie odczuwają osoby na emeryturze, ale również i one mają szansę na otrzymanie specjalnej pożyczki dla emerytów.

Tak właściwie jedynie źródła dochodów, wobec których pożyczkodawcy zachowują sceptycyzm, to dochody jednorazowe, np. zwroty podatków czy zysk z umów o dzieło. W każdym innym przypadku warto wpisać wszystkie osiągane dochody do wniosku o pożyczkę – w ten sposób znacząco wzrośnie szansa na jej otrzymanie!

Jak wybrać pożyczki na bezpiecznych warunkach?

Jeśli Twoja ocena kredytowa nie jest wystarczająco dobra, nadal możesz ubiegać się o pożyczkę pozabankową. Jednak jej oprocentowanie jest zwykle wyższe niż w przypadku innych rodzajów pożyczek, a maksymalna kwota, jaką można pożyczyć, jest również niższa. Pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej może wydawać się świetnym pomysłem dla osób, które nie mają kredytu lub złą historię kredytową. Ale ważne jest, aby znać ryzyko i korzyści płynące z takich pożyczek przed ich zaciągnięciem.

Kiedy skorzystać z pożyczek online?

Pomysł pożyczek bez sprawdzania baz nie jest nowy. Działa już od jakiegoś czasu i coraz więcej osób korzysta z tej opcji. Czy warto wybrać? Cóż, to naprawdę zależy od twojej sytuacji. Jeśli masz nagły wypadek i musisz za coś zapłacić, warto rozważyć tę opcję, jeśli nie masz środków, aby od razu zapłacić za zakup. W obecnym świecie gospodarczym uzyskanie pożyczki to jedna z najważniejszych rzeczy. Problem polega na tym, że nie zawsze łatwo jest uzyskać pożyczkę bez sprawdzenia jakiejkolwiek bazy. W tym artykule omówimy, czy warto wybierać pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Dlaczego warto wybrać pożyczki online bez baz?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą chcieć uzyskać pożyczki bez weryfikowania BIK czy KRD. Jednym z nich może być to, że figurują w tych bazach. Drugi to, że mają złą zdolność kredytową i nie chcą zawracać sobie głowy kolejnymi trudnościami z wierzycielami.

Innym powodem może być to, że potrzebują gotówki tak szybko, jak to możliwe i że nie ma dla nich innych opcji poza zaciągnięciem kredytu w banku, ale nie mają na to żadnego zabezpieczenia. Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników to nowy rodzaj pożyczki, który w ostatnim czasie pojawił się na rynku. Ten rodzaj pożyczki skierowany jest głównie do osób, które ze względu na brak odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, nie są w stanie uzyskać pożyczki.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje