niedziela, 2 stycznia 2022 06:56

Podhale. Zwłoki w porzuconym aucie w okolicach Ludźmierza. To policjant?

Autor Marzena Gitler
Podhale. Zwłoki w porzuconym aucie w okolicach Ludźmierza. To policjant?

Policjanci z Nowego Targu podczas odholowywania samochodu znaleźli w nim zwłoki. Są podejrzenia, że ciało z raną postrzałową należało do słowackiego policjanta.

Policjanci z Nowego Targu w bagażniku odholowywanego samochodu porzuconego w okolicy Ludźmierza znaleźli zwłoki z raną postrzałową. Samochód był wcześniej poszukiwany na Słowacji. O tragicznym odkryciu poinformował rmf24.pl

Te doniesienia potwierdziła w rozmowie z portalem 24tp.pl aspirant Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej policji. – Po odholowaniu pojazdu, w bagażniku odkryliśmy ciało mężczyzny z raną postrzałową. Przy nim była też broń. Trwają czynności procesowe z udziałem prokuratora, ustalane są okoliczności zdarzenia, badamy też tożsamość mężczyzny. W czynnościach bierze udział grupa dochodzeniowa z Krakowa – powiedziała portalowi Dorota Garbacz. Jednak, jak dodała podczas czynności wstępnie wykluczono działanie osób trzecich.

Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się jeszcze nieoficjalnie, że odnalezione zwłoki mogą należeć do zaginięciem słowackiego policjanta, którego od 20 dni poszukują tam służby. Sprawę ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo i działania specjalnej grupy dochodzeniowej z Krakowa.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje