środa, 7 lutego 2018 13:17, aktualizacja 7 lat temu

„Narodził się największy Gazda..” - jasełka w Harbutowicach

Autor Marzena Gitler
„Narodził się największy Gazda..” - jasełka w Harbutowicach

Szkoła w Harbutowicach co roku organizuje jasełka, które przedstawia całej społeczności wsi na sali gimnastycznej. W tym roku aktorami byli uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Każdy z pełnym zaangażowaniem i wykorzystaniem swoich zdolności odgrywał swoje role, tańczył, śpiewał i recytował.

Wszystkich gości – w tym burmistrza Gminy Sułkowice Piotra Pułkę i sekretarz Małgorzatę Dziadkowiec powitała dyrektor szkoły Małgorzata Kisielewska. Podziękowała też nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu Zofii Bobeł, Małgorzacie Dymek, Danucie Światłoń i Ireneuszowi Przale oraz uczniom. Słowa wdzięczności skierowała również do rodziców i wszystkich mieszkańców, dzięki których ofiarności szkoła wzbogaciła się o wiele dekoracji wykorzystywanych podczas szkolnych występów.

Sam występ to był przekrój scen biblijnych od Adama i Ewy w Raju, po wspólne spotkanie przy szopce, gdzie narodził się Jezus. Sceny rodzajowe były przeplatane tańcami i aniołków, i diabełków, kolędami, w tym góralskimi, gdzie dzieci – na góralską modłę śpiewały między innymi: „Czego byśmy Wam tu życzyli – byście wolę Bożą pełnili…”

jgk

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka