niedziela, 2 lipca 2023 05:00

1,5 mln zł na wyposażenie ZOL w Bochni

Autor Katarzyna Jamróz
1,5 mln zł na wyposażenie ZOL w Bochni

Powiat bocheński otrzymał 1,5 mln złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na wyposażenie powstającego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. Adam Korta starosta bocheński i Ryszard Drożdżak wicestarosta bocheński podpisali umowę z wicewojewodą Ryszardem Pagaczem dotyczącą przekazania rządowych funduszy.

W spotkaniu, które odbyło się w jednej z sal powstającego zakładu przy ulicy Karolina w Bochni uczestniczyli także Józefa Szczurek –Żelazko posłanka na Sejm, Włodzimierz Bernacki senator RP, Piotr Dziurdzia radny sejmiku małopolskiego przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, przedstawiciele zarządu: Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik i Rafał Rudka, Paweł Leśniak radny powiatowy oraz Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni. – To bardzo potrzebna placówka, cieszę się, że mogliśmy razem z panem premierem, bo z jego rezerwy pochodzą fundusze, wesprzeć to zadanie— podkreślał Ryszard Pagacz, wicewojewoda. – Właśnie podpisaliśmy umowę z panem wojewodą na dofinansowanie budowy zakładu opiekuńczo leczniczego z hospicjum stacjonarnym w Bochni. Jest to ostatnia cegiełka, która zakończy jedną z największych, historycznych inwestycji powiatu bocheńskiego. To olbrzymie zadanie o wartości ponad 20 mln zł— mówi Adam Korta starosta bocheński

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ma być oddany jeszcze w tym roku. Opiekę znajdzie tam 100 pacjentów. To cztery razy więcej niż obecnie przebywa  na oddziale szpitalnym.  W styczniu tego roku dyrekcja bocheńskiego szpitala podpisała kontrakt z NFZ  finansujący prowadzenie zakładu. Umowa  będzie obowiązywała przez pięć lat. Co roku na utrzymanie ZOL szpital otrzyma ponad 7 mln zł.

Inf./Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni (Fot. P. Salamon)

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka