sobota, 14 maja 2022 13:44

10 samochodów rozbitych, jeden w rowie, jeden dachował. Seria kolizji w Tarnowie [FOTO]

Autor Marzena Gitler
10 samochodów rozbitych, jeden w rowie, jeden dachował. Seria kolizji w Tarnowie [FOTO]

Dwie kolizje z udziałem pięciu pojazdów w czwartek, dwie kolizje i pięć pojazdów rozbitych w piątek. Jeden dachował w samym centrum Tarnowa. Posypały się mandaty.

Czarna seria zaczęła się w czwartek, 12 maja. W Tarnowie i Skrzyszowie doszło do dwóch stłuczek z udziałem pięciu samochodów.

Na na ul. Lwowskiej w Tarnowie kierowca samochodu ciężarowego nie zdążył wyhamować i uderzył w jadącego przed nim volkswagena. Ten z kolei uderzył w peugeota stojącego na czerwony świetle. W peugeocie podróżowały trzy osoby, w tym dwoje dzieci, w pasacie dwie osoby dorosłe. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Nikt nie został ranny. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

Kolejna kolizja miała miejsce kilka godzin później w Skrzyszowie, gdzie stuknęły się dwa auta, w jedno z nich - dostawczy bus - wpadł do przydrożnego rowu melioracyjnego. Jak ustaliła policja, obaj kierujący popełnili w tym samym czasie dwa różne wykroczenia. Kierowca fiata wyprzedzał na skrzyżowaniu, a kierowca dostawczaka wyjeżdżał z drogi poporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o rozstrzygnięcie tego zdarzenia, które zostało zakwalifikowane, jako kolizja drogowa.

W piątek rano po godzinie 7 w centrum Tarnowa na ul. Bema dachowała dacia, w którą wcześniej uderzył ford. Okazało się, że 24-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu kierowcy dacii, uderzył w prawy bok jego auta, które przewróciło się na dach na przejściu dla pieszych. 55-latek po udzielonej pomocy medycznej przez ratowników z pogotowia, wrócił do domu. ,24-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 6 punktów karnych.

To nie koniec. Kolejna kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Giełdowej i Beckera. Kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu i spowodowała uderzyła w fiata i forda. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kobieta otrzymała 1500 złotych mandatu i 6 punktów karnych.

fot. KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje