wtorek, 22 października 2019 04:29

11 listopada pobiegnij szlakiem legionistów w Bydlinie

Autor Marzena Gitler
11 listopada pobiegnij szlakiem legionistów w Bydlinie

11 listopada w Bydlinie już po raz 25. odbędzie się Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów.

11 listopada w Bydlinie odbędzie się tradycyjny bieg organizowany w ramach obchodów Święta Niepodległości. Impreza jest okazją, aby połączyć ducha patriotycznego z aktywnym stylem życia.

Bieg główny Bydlin - Krzywopłoty - Załęże rozpocznie się przed Szkołą Podstawową im. J. Piłsudskiego w Bydlinie o godz. 13. Warto podkreślić, że będzie to jubileuszowy – 25 Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów. Dla uczestników przygotowano dwa dystanse - 8 km i 12 km, oraz trasy dla dzieci i młodzieży o dystansach 60-800 m. Imprezie będą towarzyszyły 6. Zawody Nordic Walking.

15 listopada 1914 na polach wokół Bydlina doszło do bitwy między IV i VI batalionem piechoty I Brygady Legionów Polskich ubezpieczanych przez artylerię a wojskami rosyjskimi (bitwa pod Krzywopłotami). Polegli tu legioniści spoczywają w zbiorowej mogile na bydlińskim cmentarzu pod siedmiometrowym kamiennym krzyżem. Każdego roku 11 listopada odbywają się tu uroczystości z okazji Święta Niepodległości z udziałem wysokich urzędników państwowych.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury, LKS „Legion” Bydlin, Stowarzyszenie "Otwarci" Bydlin, LKS „Kłos” Olkusz, Powiatowe Zrzeszenie LZS.

Zapisy: https://time4s.pl/zapisy.html

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://www.time4s.pl/pdf/bydlin2019.pdf

http://www.gmina-klucze.pl

Zapisy i wpłaty startowego do dnia 04.11.2019r.

inf. i foto: GOK Klucze

Olkusz - najnowsze informacje