wtorek, 10 stycznia 2023 10:11

14-latka była kompletnie pijana. Jej koleżanki również musiały się tłumaczyć...

Autor Norbert Kwiatkowski
14-latka była kompletnie pijana. Jej koleżanki również musiały się tłumaczyć...

Policjanci z Oświęcimia interweniowali wobec trzech nastolatek upojonych alkoholem. Dwie z nich trafiły pod opiekę rodziców, natomiast stan trzeciej był na tyle poważny, że musiała trafić do szpitala. Młode nietrzeźwe dziewczyny dostrzegli mieszkańcy osiedla, którzy powiadomili Policję.

Do zdarzenia doszło o godzinie 18 operator  numeru alarmowego odebrał anonimowe zgłoszenie dotyczące pijanych nastolatek przebywających przy placu zabaw na terenie jednego z oświęcimskich osiedli. We wskazany rejon natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci szybko zlokalizowali miejsce, w którym znajdowały się trzy nastolatki: dwie 14-letnie mieszkanki gminy Brzeszcze oraz 15-letnia mieszkanka Oświęcimia. Nieletnie były pod silnym działaniem alkoholu i źle się czuły. Mundurowi udzielili im pierwszej pomocy,  w międzyczasie wzywając na miejsce pogotowie ratunkowe oraz rodziców. Policjanci ustalili, że nieletnie wspólnie spożyły butelkę wódki o pojemności 0,7l.

Dwie nastolatki po badaniach zostały oddane pod opiekę rodziców, natomiast jedna z  14-latek trafiła na leczenie do szpitala. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu.

Materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, celem wszczęcia sprawy o przeciwdziałanie demoralizacji. Odrębne postępowanie zostanie wszczęte w celu ustalenia okoliczności, w jakich nieletnie weszły w posiadanie alkoholu, a także czy doszło do przestępstwa rozpijania małoletnich.

Na podziękowanie zasługują osoby, które widząc tak młode osoby będące pod wpływem alkoholu, obawiając się o ich zdrowie i życie, zadzwoniły pod numer alarmowy 112. Ich rekcja być może zapobiegła tragicznym następstwom karygodnego zachowania nieletnich.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje