niedziela, 25 lipca 2021 12:01

15-letni Polak bohaterem w Niemczech. Uratował człowieka...

Autor Norbert Kwiatkowski
15-letni Polak bohaterem w Niemczech. Uratował człowieka...

15-letni Bartek Zarębski, który ocalił życie strażaka podczas tragicznej powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii  został okrzyknięty w Niemczech bohaterem. Jak sam podkreśla - Każdy powinien tak się zachować. Nie czuję się bohaterem.

O całym zdarzeniu dowiadujemy się z  filmiku, na którym widać jak 15-latek ratuje strażaka porwanego przez wodę. - Zobaczyłem dwóch strażaków, którzy płynęli z nurtem. Jeden podpłynął do nas, złapałem go - relacjonował Bartek.

Całe nagranie można zobaczyć poniżej:

Niestety,  w powodzi zginął ojciec uratowanego strażaka, który również pełnił służbę. Mężczyzna został złapany przez prąd i wciągnięty pod auto, gdzie nie udało się go uratować.

Czyn Polaka został szybko doceniony u naszych zachodnich sąsiadów. 15-latek uważa, że to powinna być normalność i nie czuje się bohaterem.

Burze i ulewne deszcze doprowadziły w ubiegłym tygodniu do powstania tragicznej w skutkach powodzi w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Oficjalne statystyki podają, że zginęło co najmniej 175 osób.

Foto: screen/Twitter Bild

Małopolska - najnowsze informacje