czwartek, 21 kwietnia 2022 09:10

16-latka i jej dwaj kompani nie będą dobrze wspominać piątkowej nocy. Czekają ich duże kłopoty...

Autor Norbert Kwiatkowski
16-latka i jej dwaj kompani nie będą dobrze wspominać piątkowej nocy. Czekają ich duże kłopoty...

Młodość rządzi się swoimi prawami, jednak za swoje czyny trzeba zdawać sobie sprawę, że mogą czekać nas konsekwencje. Policjanci z Oświęcimia w drodze na miejsce pożaru wylegitymowali nietrzeźwą 16-latkę w towarzystwie jej dwóch znajomych, którzy okazali się sprawcami podpalenia.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (15/16 kwietnia). Funkcjonariusze patrolujący rejon osiedla Stare Stawy w Oświęcimiu otrzymali polecenie udania się na parking jednego z marketów budowlanych w Oświęcimiu, gdzie strażacy gasili płonącą  paletę z wełną mineralną.

W drodze na miejsce zdarzenia policjanci zwrócili uwagę na trójkę młodych osób idących chodnikiem wzdłuż ulicy Zatorskiej. Podejrzewając, że osoby te mogą mieć związek z podpaleniem lub były jego świadkami, mundurowi wylegitymowali je. Funkcjonariusze ustalili, że są to dwaj mieszkańcy gminy Oświęcim 19 i 22 – letni oraz 16 – letnia mieszkanka Oświęcimia. Młodzi ludzie oświadczyli, że o pożarze nic nie wiedzą. Podczas rozmowy policjanci od nastolatki wyczuli woń alkoholu, co potwierdziło badanie  - 0,5 promila. Została ona zatrzymana i przewieziona do oświęcimskiej komendy Policji, z której odebrali ją rodzice.

Sprawą podpalenia palety z wełną mineralną zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. W kilka godzin zebrali oni dowody świadczące o tym, że legitymowani w pobliżu miejsca zdarzenia dwaj młodzi mieszkańcy gminy Oświęcim mają związek z podpaleniem.

W związku z tym zostali oni zatrzymani i postawiono im zarzut zniszczenia mienia o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei materiały w sprawie nieletniej zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich z uwagi na fakt, że spożywanie alkoholu przez osoby do 18 roku życia stanowi przejaw demoralizacji.

Źródło: KPP w Oświęcimiu Foto: zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje