poniedziałek, 15 lutego 2021 09:36

24-latek podawał się za brata bliźniaka, bo chciał uniknąć więzienia… Udało mu się?

Autor Wiktoria Mitura
24-latek podawał się za brata bliźniaka, bo chciał uniknąć więzienia… Udało mu się?

Policjanci  zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu,   celem doprowadzenia do zakładu karnego. Podczas zatrzymania 24-latek  podawał się za brata bliźniaka i miał przy sobie narkotyki.

Zatrzymanie  mężczyzny to wynik pracy policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna, znajduje się w piwnicy w jednej z olkuskich  kamienic. Kiedy policjanci sprawdzili, to miejsce zastali tam dwie osoby. Mężczyźni w wieku 24 i 26 lat. Obaj byli kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów. Jeden z nich, 24-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, miał przy sobie amfetaminę, co potwierdziło przeprowadzone badanie testerem narkotykowym.

24-latek  podawał dane swojego brata bliźniaka. Myślał, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności i nie trafi do aresztu. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i niedawno wrócił do kraju. Był poszukiwany za oszustwo. 24-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków oraz wprowadzenia w błąd  funkcjonariusza, co do swojej tożsamości.

12 lutego trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

info: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje