sobota, 28 maja 2022 20:38

26-latek pruł z prędkością prawie 200 km/h. Jaka była wysokość mandatu?

Autor Mirosław Haładyj
26-latek pruł z prędkością prawie 200 km/h. Jaka była wysokość mandatu?

Policjanci myślenickiej grupy Speed podczas patrolu „Zakopianki” w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego, który przekroczył dopuszczalna prędkość o ponad 72 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

26 maja w godzinach przedpołudniowych, policjanci z myślenickiej grupy Speed w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW.

Kierujący tym pojazdem 26-latek z powiatu tatrzańskiego chwilę wcześniej przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna poruszał się drogą ekspresową z prędkością 192 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany maksymalnym mandatem w kwocie 2500 zł, a dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


-Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

-apelują policjanci.

Działania prowadzone przez małopolskich policjantów z grup „Speed” mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Inf.: KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje