wtorek, 26 października 2021 13:00

5 głównych korzyści oczyszczaczy powietrza

Autor kal
5 głównych korzyści oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza to powszechnie kupowane urządzenia. Jeśli jeszcze zastanawiamy się nad tym, czy jest to propozycja dla nas, warto zaznajomić się z korzyściami, jakie wiążą się z ich użytkowaniem.

Wybierając oczyszczacz powietrza, należy zwrócić uwagę m.in. na wielkość pomieszczenia, w którym ma stanąć. Jeśli dobrze wybierzemy model i skoncentrujemy się na propozycjach renomowanych producentów, jak oczyszczacze powietrza Coway, to możemy czerpać wiele korzyści, jakich?

Oczyszczacz to sposób na walkę ze smogiem

Jedną z głównych motywacji, dla których kupuje się oczyszczacz, jest zmniejszenie skutków smogu. Stawiając oczyszczacz w pomieszczeniu, zyskujemy pewność, że wyeliminuje on pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, a także szkodliwe lotne związki organiczne. Nawet kiedy zimą w sezonie grzewczym poziom zanieczyszczenia na zewnątrz będzie bardzo wysoki, to w naszym domu lub biurze będzie powietrze idealnie czyste.

Wsparcie w walce z alergiami

W powietrzu unosi się mnóstwo alergenów. Sierść, kurz i roztocza to tylko kilka przykładów. Jeżeli w oczyszczaczu jest filtr HEPA, to poradzi on sobie nawet z najmniejszymi cząsteczkami. Oznacza to, że dolegliwości związane z alergiami będą zminimalizowane. Część urządzeń uzyskało specjalne atesty i certyfikaty potwierdzające, że oczyszczacz jest dobry dla alergika. Jest to np. certyfikat UK Allergy i ECARF, albo atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi

Choroby układu krążenia, oddechowego, nowotwory diagnozuje się bardzo często. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym jakość powietrza, jakim oddychamy. Znajdujące się w smogu pyły przenikają do naszych komórek, siejąc w nich spustoszenie. Dzięki temu, że oczyszczacz powietrza będzie je wyłapywać, możemy lepiej zapobiegać miażdżycy, zawałom, chorobom serca i wielu innym.

Skuteczniejsza ochrona przed infekcjami

Warto zauważyć, że oczyszczacze powietrza nie tylko eliminują cząsteczki smogu, ale też inne drobne cząstki, w tym obecne w powietrzu bakterie, wirusy i grzyby. Jeżeli nie będzie ich w pomieszczeniu i na bieżąco będą unieszkodliwiane, to istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że infekcje będą się przenosić między domownikami lub współpracownikami, zależnie od tego, gdzie postawimy urządzenie. Co więcej, warto pamiętać, że na infekcje narażone są zwłaszcza dzieci, których układ odpornościowy nieustannie się rozwija. Dbając o to, by oddychały czystym powietrzem, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, znacząco obniżymy ryzyko sezonowych infekcji, a tym samym absencji w przedszkolu i szkole.

Poprawa koncentracji

Zanieczyszczenie powietrza rzutuje przede wszystkim na nasze zdrowie. Jednak nie bez znaczenia jest również dla samopoczucia. Badania pokazują, że kiedy oddychamy dobrej jakości powietrzem, bez żadnych szkodliwych związków, to nasza koncentracja jest na znacznie wyższym poziomie. Jesteśmy wtedy w stanie pracować wydajniej, a nasze samopoczucie jest lepsze.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje