poniedziałek, 30 sierpnia 2021 13:30

500 zł oraz 10 punktów karnych za 130 km/h. To efekt policyjnych akcji

Autor Mirosław Haładyj
500 zł oraz 10 punktów karnych za 130 km/h. To efekt policyjnych akcji

W sobotę i niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bocheńskiej komendy przeprowadzili działania „Prędkość” oraz „Motocykle”. W ich wyniku skontrolowano łącznie 51 pojazdów. W niedzielę prowadzono także działania profilaktyczne związaną z projektem „Pomarańczowa kropka”.

Bezpieczeństwo na drogach w trakcie wakacyjnych powrotów było w ten weekend działaniem priorytetowym bocheńskich funkcjonariuszy. W sobotę mundurowi kontrolowali kierujących pojazdami, którzy popełniali wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W rażących przypadkach nakładali za te wykroczenia mandaty karne. Jeden z takich przypadków dotyczył kierującego mercedesem, który w sobotę ok. godz. 22:00 przez miejscowość Proszówki jechał w obszarze zabudowanym aż 130 km/h. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Kierujący stracił także prawo jazdy na 3 miesiące.

Niedziela była dniem kontroli motocyklistów. Oprócz rutynowej kontroli pojazdu oraz kierującego jednośladem, funkcjonariusze skupili się na działaniach profilaktycznych związanych z projektem „Pomarańczowa kropka”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni tłumaczyli motocyklistom zasady akcji oraz przekazywali im karty medyczne wraz z naklejką pomarańczowej kropki.

Projekt polega na bezpłatnej dystrybucji kart medycznych, które po wypełnieniu należy umieścić w poszyciu kasku motocyklowego. Do karty dołączona jest naklejka pomarańczowej kropki wykonana z najwyższej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia i wilgoć, sygnalizująca umiejscowienie karty medycznej. Dzięki temu, służby ratownicze już na miejscu wypadku wyposażone są w niezbędne informacje pomagające ratować życie. Karty zostały skonsultowane z medykami i motocyklistami, aby nie zabrakło na nich żadnych istotnych danych. Wypełniając ją należy zwrócić szczególną uwagę na rubrykę „inne ważne informacje” gdzie wpisujemy m.in. choroby przewlekłe, rodzaje alergii czy przyjmowane leki. Ta niezwykle ważna rubryka pomoże ratownikom na wdrożenie odpowiedniej procedury udzielania pomocy.

Inf.: KPP Bochnia, Policja Małopolska
Fot.: policja

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje