środa, 16 listopada 2022 10:58

57-letnia kobieta była w śmiertelnym zagrożeniu. Tak wyglądają prawdziwi bohaterowie

Autor Norbert Kwiatkowski
57-letnia kobieta była w śmiertelnym zagrożeniu. Tak wyglądają prawdziwi bohaterowie

Na ogromny szacunek zasługuje zachowanie dwóch oświęcimskich policjantów, którzy podczas służby dostrzegli pożar domu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (13 listopada).  Młodszy aspirant Bartłomiej Pająk oraz sierżant Marcin Czajkowski  pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie Północnej Obwodnicy  Oświęcimia. Funkcjonariusze tuż przed godziną 15 jadąc ulicą Zwycięstwa zauważyli duże zadymienie pochodzące z palącej się elewacji jednego z domów jednorodzinnych.

Mundurowi  natychmiast powiadomili dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji, zgłaszając jednocześnie potrzebę wezwania Straży Pożarnej. Następnie  pobiegli do domu z którego wyprowadzili 57-letnią właścicielkę posesji. Po upewnieniu się, że we wnętrzu domu nie ma żadnej osoby, ani zwierzęcia mundurowi zlokalizowali źródło ognia, które przy użyciu gaśnicy samochodowej ugasili.

Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że spaleniu uległa elewacja ściany budynku, natomiast powodem pożaru była świeca ozdobna pozostawiona bez dozoru na parapecie okna. Właścicielka posesji, która przebywając w domu nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, bardzo dziękowała policjantom za interwencję ratującą jej życie oraz dom.

Źródło oraz foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje