piątek, 28 lutego 2020 15:23

83 kontrole i ponad 60 wykroczeń w jeden dzień - podsumowanie akcji "Prędkość"

Autor Katarzyna Domagała
83 kontrole i ponad 60 wykroczeń w jeden dzień - podsumowanie akcji "Prędkość"

27 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno – prewencyjnych, przeprowadzili akcję „Prędkość” na drogach powiatu krakowskiego. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W jeden dzień policjantom udało się skontrolować 83 pojazdy i ujawnić ponad 60 wykroczeń, które głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto, zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych, uprzednio stwierdzając nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Ujawnili też dwa przypadki ingerencji w drogomierz, gdzie stan liczników został cofnięty.

Wobec osób, które dopuściły się wymienionych naruszeń policjanci najczęściej nakładali mandaty karne. Z kolei sprawą ingerencji w stan liczników, co jest przestępstwem określonym w art. 306a kk i zagrożonym karą do pięciu lat pozbawienia wolności, zajmą się śledczy.

Co ciekawe, w dniu akcji policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce czterech kolizji drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do przepisów obowiązujących w danym obszarze.

Info, foto: Policja

Powiat krakowski - najnowsze informacje