piątek, 23 września 2022 09:31

Wieliczka. Agresywny klient chciał okraść z lokal z automatami. Policjanci odkryli, że salon działał nielegalnie

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Agresywny klient chciał okraść z lokal z automatami. Policjanci odkryli, że salon działał nielegalnie

Agresywny 26-latek chciał zabrać 3 tysiące z jednego z nocnych kasyn w Wieliczce. Policjanci na miejscu odkryli, że lokal funkcjonował nielegalnie.

16 września br. do całonocnego minikasyna w Wieliczce ok. trzeciej swojego szczęścia w grach chciał spróbować 26-letni mieszkaniec gminy Biskupice. Mężczyzna pracownicy lokalu wpłacił 3 tys. złotych, które chciał pomnożyć grając na automatach. Gdy przegrał wszystkie pieniądze, zauważył, że nadarzyła się okazja, aby odzyskać gotówkę, bo kobieta, która pracowała nocą w lokalu zasnęła. Mężczyzna przeszukał jej torebkę i zabrał 3 tys. zł w gotówce. Gdy próbował opuścić lokal, pracownica zorientowała się, że doszło do kradzieży, pobiegła do drzwi i zamknęła je na klucz, jednocześnie uruchamiając alarm napadowy. Zdenerwowany mężczyzna przy użyciu krzesła próbował rozbić drzwi, ale na miejsce bardzo szybko podjechał patrol ochroniarski i zatrzymał 26-latka.

Na miejsce wezwano patrol z KPP w Wieliczce, którzy zatrzymali sprawcę kradzieży i dewastacji. Gdy policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego na miejscu wykonywali oględziny, odkryli, że automaty oraz komputery do gier są nielegalne, a lokal funkcjonował bez koncesji. Problemy będzie miał więc nie tylko 26-latek, ale i właściciel salonu.

Automaty zostaną przekazane do urzędu celno-skarbowego, który zajmie się sprawą nielegalnych gier hazardowych w lokalu w Wieliczce, a właścicielowi może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

26-latek odpowie natomiast za przestępstwo kradzieży oraz uszkodzenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Fb. Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje