piątek, 31 grudnia 2021 10:07

Alternatywny Sylwester. Zakony zapraszają na mszę o północy

Autor Marzena Gitler
Alternatywny Sylwester. Zakony zapraszają na mszę o północy

Opactwa benedyktyńskie w Tyńcu i Staniątkach oraz krakowscy franciszkanie powitają Nowy Rok na mszy świętej. Zapraszają też na czuwania.

Sylwestrowe czuwanie

Do wspólnego spędzenia czasu na adoracji i przy stole zapraszają mniszki benedyktynki ze Staniątek. Sylwestrowe czuwanie w opactwie rozpocznie się o godz. 18 wspólną kolacją. Potem zaplanowano konferencję, a o godz. 23 adorację Najświętszego Sakramentu w kościele. O godz. 23 odprawiona zostanie msza z przypadającej 1 stycznia Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, a po niej uczestnicy spotkania przeniosą się do domu gości na wspólne kolędowanie i posiłek.

Modlitewny Sylwester Zapraszamy do modlitewnego czuwania

Opublikowany przez Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach Czwartek, 30 grudnia 2021

Sylwester w Tyńcu

Pożegnać stary i powitać nowy rok można też z benedyktynami w Tyńcu. O godz. 18 w Sylwestra odbędzie się tu dziękczynna Eucharystia za 2021 rok. Od 21.15 do 23.50 zaplanowano adorację, którą zakończy hymn Te Deum, którego odśpiewanie wiąże się tego dnia z odpustem. O północy zostanie odprawiona msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku.

Pasterka Noworoczna na Franciszkańskiej

Alternatywnego Sylwestra można spędzić też w Krakowie. Franciszkanie zapraszają dziś o godz. 16.30 na mszę świętą na zakończenie Starego Roku, a po niej eucharystyczne nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne.

O godz. 24 zapraszają też na Pasterkę Noworoczną. To tradycja, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II jeszcze jako biskup krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie ordynariusz archidiecezji krakowskiej, arcybiskup Marek Jędraszewski.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje