poniedziałek, 4 grudnia 2023 09:06

Andrzej Kulig w fartuchu pokazuje jak kroić karpia. "Wiadomo co będzie robił po wyborach"

Autor Patryk Trzaska
Andrzej Kulig w fartuchu pokazuje jak kroić karpia. "Wiadomo co będzie robił po wyborach"

Wiceprezydent Krakowa i równocześnie kandydat na prezydenta Krakowa, Andrzej Kulig pojawił się w spocie krakowskiej telewizji, na którym wraz z Bartłomiejem Szczoczarzem z Doliny Będkowskiej pokazuje jak kroić karpia. Występ miał promować akcję "Przedświąteczny karp dla Krakowa", jednak w internecie wzbudził on wiele skrajnych emocji. Niektórzy śmieją się, że wiedzą co polityk będzie robił po wyborach.

"Przedświąteczny karp dla Krakowa", to akcja, która stała się już małą tradycją w Krakowie. Podczas wydarzenia, mieszkańcom stolicy Małopolski rozdawane są za darmo smażone ryby, pochodzące z ekologicznych stawów z Doliny Będkowskiej, należących do inicjatora pomysłu, Bartłomieja Szczoczarza.

W tym roku mieszkańcy będą mogli skosztować nie tylko karpia, ale też zupę grzybową i kapustę z grochem. O dużym zainteresowaniu akcją może świadczyć fakt, że w zeszłym roku długo przed oficjalnym rozpoczęciem wydawania karpia, ustawiały się kolejki mieszkańców, a w każdym miejscu rozdano około 1500 porcji.

W akcję promocyjną zaangażował się wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, który w fartuchu wystąpił w magistrackiej telewizji, pokazując jak poprawnie przyrządzić karpia.

Podczas oglądania klipu wiceprezydent Kulig udzielał rad, jak poprawnie kroić rybę oraz doprawiał ją. - Jak widzicie drodzy państwo, pan prezydent potrafi gotować, choć nie wszyscy o tym wiedzą - komentował starania polityka Bartłomiej Szczoczarz.

Materiał spotkał się jednak z mieszanym odbiorem. Internauci zaczęli zarzucać wiceprezydentowi wykorzystywanie akcji charytatywnej do promowania swojej osoby w zbliżających się wyborach samorządowych. "Świat się wali, kiedy politycy ściągają marynarki i idą kroić rybę dla ludzi. Nie można się jednak dać nabrać, to wszystko jest pod publiczkę" – pisała na Facebooku pani Maria. Niektórzy z kolei żartowali, że "wiedzą już, co wiceprezydent będzie robił po wyborach".

Najbardziej piętnowany jest jednak fakt, że pomimo ogromnego zadłużenia, którym może pochwalić się gród Kraka, pieniądze wydawane są na filmiki z wiceprezydentem w roli głównej, a nie na potrzeby mieszkańców. "Pieniądze sypią się taczkami, a dla mieszkańców nie ma" – komentował pan Piotr. "Miejska telewizja i kolejny ambitny projekt – dodawał pan Karol.

Przypomnijmy, tegoroczny "Przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców" rozpocznie się 4 grudnia o godzinie 16:00 na Małym Rynku w Krakowie Na mieszkańców czeka aż 10 tysięcy porcji darmowych porcji karpia, kapusty z grochem, barszczu czerwonego i pieczywa. W kolejnych dniach będą rozdawane: we środę, 6 grudnia na Rynku Podgórskim, w piątek, 8 grudnia przy rondzie Mogilskim, w poniedziałek, 11 grudnia na parkingu przy pętli tramwajowej „Kurdwanów P+R”, we środę, 13 grudnia na placu Inwalidów, w piątek, 15 grudnia przy Nowohuckim Centrum Kultury.

fot. screen Miasto Kraków / YouTube

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka