poniedziałek, 26 lipca 2021 08:34

Aplikacja learningowa

Autor Artykuł sponsorowany
Aplikacja learningowa

Rozwiązanie zadania domowego okazuje się problematyczne? Może warto zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie? Zrób to bez wychodzenia z domu! Obecnie wiele słyszy się o e learningu oraz aplikacjach learningowych. Co właściwie te pojęcia oznaczają? Na czym skoncentrowany jest ten nowoczesny tryb nauczania? Sprawdźmy!

Czym jest learning?

Learning to nowoczesna metoda zdalnego nauczania polegająca na rozwiazywaniu zadań i testów za pośrednictwem Internetu. Z upływem lat platformy learningowe stały się bardzo popularne.

Łącząc interaktywność z przyswajaniem wiedzy, które może odbywać się dosłownie w każdym miejscu i o każdej porze e learning daje użytkownikowi sieci niezwykle wygodne możliwości nauczania.

Obecnie wdrażanie learningu do nauczania przychodzi z pomocą firmom, instytucjom i uczelniom, chcących podnieść kompetencje swoich pracowników i studentów.

Przedsiębiorcy, korepetytorzy, osoby prywatne, studenci - wszystkie ambitne jednostki decydują się na platformy learningowe, które za pośrednictwem globalnej sieci prowadzą liczne szkolenia, webinary i kursy. Tego typu szkolenia to świetnie prosperujący biznes, który obecnie zrzesza miliony zwolenników zdalnego nauczania.

Aplikacja learningowa - przygotowanie do testów i kursów

Wielokrotne powtarzanie stanowi swoisty klucz do sukcesu jakim jest pozytywny wynik dla zdobycia określonej umiejętności i opanowania danego zakresu wiedzy. W dowolnej chwili uczeń, może powrócić do omawianego materiału, prezentacji, slajdu, zadania, uzyskując dostęp do zakresu materiału, który jest mu  w danej chwili potrzebny.

Czy ściąganie zdalne jest możliwe? Co w przypadku gdy nie znamy odpowiedzi na dane pytanie? Czy próbujemy wspomóc się wszechwiedzą wujka Google? Nic bardziej mylnego.

Aplikacja learningowa minimalizując prawdopodobieństwo oszustwa opracowała ograniczenia czasowe udzielenia odpowiedzi, dzięki czemu osiągnięty wynik jest najbardziej wiarygodny.

Aplikacja mobilna - learning w dowolnym miejscu

Zdalne prowadzenie szkoleń jest łatwiejsze do monitorowania, dużo tańsze i wygodniejsze. Wykresy, elementy graficzne, testy i quizy.

Wystarczy dostarczyć danej platformie materiały, które maja stać się przedmiotem nauczania, a ona opracuje system testów i szkoleń dla wybranej grupy pracowników lub studentów, który rzetelnie zweryfikują ich umiejętności i wiedzę.

Dzięki aplikacji mobilnej dostępnej również na telefon, stacjonarne szkolenia pracowników i uczniów możesz zamienić na ich zdalną wersję, by z każdego miejsca na Ziemi, bez wychodzenia z domu być w łączności ze swoim zespołem.

Wdrożenie platformy learningowej pozwala na profesjonalne przygotowanie materiałów edukacyjnych, począwszy od przygotowania źródłowych treści, utworzenia niezbędnych grafik, po wykonanie prezentacji mulitimedialnych i opracowanie testów sprawdzających.

Szkolenia online - e learningowe nauczanie w każdym czasie - co należy wiedzieć?

Stojąc przed wyborem optymalnego narzędzia szkoleniowego warto uzmysłowić sobie kilka kwestii, które ułatwią podjęcie najwłaściwszej decyzji.

Istotne jest określenie ilości uczestników, rodzaju szkolenia (tworzenie prezentacji, webinar, wideokonferencja), budżetu jaki przeznaczony zostanie na wykupienie kursów e learningowych, a także określenie zasad  dostępu do wersji mobilnej i wysyłania wiadomości za pośrednictwem czatu. W przypadku szkoleń e learningowych to podstawa, dzięki której szybko określisz tryb współpracy z wybraną platformą.

Zalety e learningu dla pracownika, ucznia, studenta

Do zalet zdalnego nauczania należy bez wątpienia możliwość łączenia się z zespołem w czasie rzeczywistym, o każdej porze z każdego miejsca na Ziemi oraz możliwość udostępnienia materiałów źródłowych jednocześnie wszystkim pracownikom i uczestnikom wirtualnego spotkania. Korzystając z kursów learningowych oszczędzamy czas, który możemy przeznaczyć na oddawanie się swoim pasjom i zainteresowniom. Postępy nauki są na bieżąco monitorowane, dzięki czemu możemy zweryfikować zdobyte umiejętności. Pomoc z zadaniem domowym o każdej porze, jest bardzo przydatna zwłaszcza uczniom, którzy w ostatnim momencie przypominają sobie, że mieli zadane ćwiczenia.

Popularne platformy e learningowe - szkolenia, kursy, testy

Istotą zajęć e learningowych jest dotarcie do jak największej liczby osób ceniących wygodną naukę w zaciszu własnego domu. Zdalne szkolenie np. w pracy i biznesie może być dostępne na urządzeniach mobilnych jak i komputerach stacjonarnych. Dostęp do nich może być płatny oraz darmowy. Zazwyczaj bezpłatny dostęp do aplikacji dedykowany jest bieżącym potrzebom edukacyjnym, nie jest zatem komercyjnie rozpowszechniany. Aplikacja e learningowa umożliwia monitorowanie postępów w nauce, weryfikowanie zdobytych umiejętności w zakresie tworzenia prezentacji i udostępnienie rezultatów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje