piątek, 9 grudnia 2022 13:35

Aż dwie handlowe niedziele w grudniu. Kiedy zrobimy zakupy?

Autor Marzena Gitler
Aż dwie handlowe niedziele w grudniu. Kiedy zrobimy zakupy?

Dobra wiadomość dla zabieganych. Aż dwie handlowe niedziele będą w grudniu.  

W związku ze zbliżającymi się światami sklepy i galerie handlowe będą otwarte w najbliższą niedzielę 11 grudnia. Zakupy zrobimy też w następną niedzielę, 18 grudnia. Będzie to jednocześnie ostatnia niedziela handlowa w tym roku.

Kolejne będą już w 2023 roku. Zakupy będziemy mogli zrobić w niedziele: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia. Ponieważ to Wigilia - grudniowe niedziele mogą jeszcze się zmienić.

Przypomnijmy, handlowe niedziele zlikwidowano w 2020 roku. To postulat pracowników branży handlowej. Z kolei klienci narzekają na przepełnione w soboty sklepy i puste półki pod wieczór w marketach.  Niektóre sieci próbują obejść zakaz, powołujac się na wyjątki w ustawie. W niedzielę mogą być otwarte m.in. cukiernie i kawiarnie, stacje paliw, kwiaciarnie czy sklepy z prasą. Za złamanie zakazu handlu i otwarcie sklepu w niedziele grozi kara od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a jeśli zakaz ten jest łamany notorycznie - nawet kara ograniczenia wolności.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka