czwartek, 29 kwietnia 2021 08:54

Bawić się chcieli, lecz "donosa" nie przewidzieli. Rzekoma impreza urodzinowa w Miechowie będzie ich drogo kosztować

Autor Norbert Kwiatkowski
Bawić się chcieli, lecz "donosa" nie przewidzieli. Rzekoma impreza urodzinowa w Miechowie będzie ich drogo kosztować

To miała być impreza w wielkim stylu, lecz z małym rozgłosem. Powód? Oczywisty: zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych! Niestety, nikt nie przewidział, że tuż pod drzwiami lokalu grasuje "donosiciel". Teraz, organizator oraz uczestnicy muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi naruszenia sanitarnych obostrzeń.

W ostatnią sobotę (24 kwietnia br.) Komenda Powiatowa Policji w Miechowie uzyskała anonimowe zgłoszenie, o tym że w jedna z restauracji na terenie gminy jest pełna gości.  Około godz. 22.30 miechowscy policjanci podjęli tam interwencję wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Okazało się, że na miejscu wydawano posiłki  a w środku bawiło się kilkanaście osób, bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek.  Rzekomo odbywała się tam impreza urodzinowa. Mundurowi wylegitymowali 14 uczestników biesiady  – byli to głownie mieszkańcy Krakowa. Czynności na miejscu przeprowadzili także w ramach swoich kompetencji pracownicy sanepidu. Po interwencji, uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal.

Z przeprowadzonej kontroli policjanci sporządzili dokumentację oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na skierowanie do sądu wniosków o ukaranie gości, którzy nie stosowali się do epidemiologicznych zakazów i organizatora imprezy.  Grozi im kara grzywny do 5 tys. zł.

Prowadzone są również czynności sprawdzające czy nie doszło do narażenia życia i zdrowia osób (przestępstwo z art. 165 kodeksu karnego), za co właścicielowi lokalu może grozić  kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Info: małopolska.policja.gov.pl Foto: zdjęcie poglądowe/Unsplash

Miechów - najnowsze informacje