poniedziałek, 5 kwietnia 2021 10:51

Będzie łącznik w Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich

Autor Marzena Gitler
Będzie łącznik w Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wieliczce na wniosek Burmistrza Artura Kozioła radni zadecydowali o  budowie przełączki łączącej dwa budynki szkolne w Węgrzcach Wielkich. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na ten cel w budżecie zagwarantowano 200 tys. zł.

Problem połączenia dwóch części szkoły powstał po zlikwidowaniu gimnazjum, które powstało w nowym budynku połączonym ze szkołą podstawową tylko salą gimnastyczną. Po likwidacji gimnazjów, gospodarzem obu budynków stała się szkoła podstawowa. Okazało się, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele muszą często przemieszczać się między obydwoma budynkami. Tymczasem szybkie przejście jest możliwe jedynie przez salę gimnastyczną i to wtedy, gdy nie odbywają się na niej zajęcia. „Szczególnie uciążliwe było to dla uczniów korzystających z obiadów w szkolnej stołówce, znajdującej się tylko w budynku szkoły podstawowej” – napisał na Facebooku Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec. - Społeczność szkolna zabiegała o wybudowanie wewnętrznego przejścia w celu komfortowej i bezpiecznej komunikacji między nimi.”

Podczas sesji, 26 marca wprowadzono zmiany w uchwale budżetowej. Dzięki temu można będzie rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku. Uchwałę podjęto jednogłośnie. Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Wieliczka będzie mógł teraz przystąpić do opracowania projektu, uzyskania pozwolenia na budowę i wybudowania przełączki. Na ten cel w tegorocznym budżecie zagwarantowano 200 tys. zł.

foto: Fb Tadeusz Luraniec

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje