czwartek, 26 września 2019 09:21

Bielsko: Przechwycono towar wart ćwierć miliona

Autor Filip Kuras
Bielsko: Przechwycono towar wart ćwierć miliona

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy w Bielsku-Białej zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych luksusowych marek. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych. Osobom, które podrabiały znaki towarowe, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

W sierpniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Bielsku-Białej trafili na ślad nieuczciwej spółki, która miała oferować do sprzedaży odzież, obuwie i galanterię znacznej wartości z podrobionymi znakami towarowymi znanych modowych marek. Śledczy rozpoczęli rozpracowanie tej sprawy i po niespełna dwóch miesiącach ustalili punkty sprzedaży, gdzie wśród legalnych produktów znajdował się też „lewy towar". W postępowanie zaangażował się przedstawiciel producentów tych firm. Wspólnie z nim w ubiegłym tygodniu grupy realizacyjne zabezpieczyły podczas przeszukań w butikach w Bielsku-Białej, Katowicach i Rybniku odzież, obuwie oraz galanterię z podrobionymi znakami towarowymi, wycenionymi na kwotę ćwierć miliona złotych. Nieuczciwi sprzedawcy oferowali do sprzedaży swoje artykuły po znacznie zaniżonych cenach.

Za wprowadzenie do obrotu podrobionych przedmiotów znacznej wartości, z którego to procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu, nieuczciwym przedsiębiorcom grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

źródło: KMP Bielsko

Bielsko-Biała - najnowsze informacje

Rozrywka