niedziela, 30 lipca 2023 08:00

Kulinarna podróż po Bielsku-Białej: gdzie zjeść nowocześnie, tanio i smacznie?

Autor Artykuł sponsorowany
Kulinarna podróż po Bielsku-Białej: gdzie zjeść nowocześnie, tanio i smacznie?

Stek z antrykotu z grillowanymi warzywami i piekielnie ostrą harissą czy niebiańska misa pełna roślinnych pyszności? W dobrej restauracji każdy znajdzie swoje comfort food, czyli jedzenie, które poprawia nastrój i zadowala żołądek na długie godziny. Takich restauracji nie brakuje również w tętniącej życiem stolicy Beskidu Śląskiego - Bielsku-Białej.

Nowoczesna restauracja, czyli jaka?

Nie każdy chętnie próbuje nowych potraw z nietypowymi składnikami, podanych w wymyślnej formie. Niektórzy szukają w menu tego, co lubią i dobrze znają, np. klasycznej zupy grzybowej, tatara czy panierowanego filetu z kurczaka. W nowoczesnej restauracji powinno znaleźć się miejsce dla jednych i drugich - dla eksperymentatorów kulinarnych i smakoszy tradycyjnych dań. Te ostatnie mogą być lekko zmodyfikowane, dzięki czemu klient zyskuje nowe doświadczenia smakowe. Co więcej, uwspółcześnione wersje klasycznych dań często są mniej kaloryczne i zdrowsze, a jednocześnie cieszą oko (nie tylko żołądek). Restauracją, która serwuje zarówno kulinarne nowinki, jak i dobrze znane hity, jest na przykład Magenta Colorfood & Liquids zlokalizowana 5 minut piechotą od bielskiego rynku.

Smaczne przekąski

Po co jeść w restauracji, skoro można zamówić danie na wynos i zjeść w domu, np. przed telewizorem? Otóż posiłek w lokalu zawsze można potraktować jako atrakcję, miłą odskocznię od codziennej rutyny. Poza tym dobra restauracja dba o to, aby klienci docenili nie tylko jedzenie, ale również całą otoczkę - nakrycie stołu, wystrój, muzykę, oświetlenie, miłą obsługę. Dzięki temu klient nie wychodzi z restauracji od razu po daniu głównym, ale ma ochotę zostać dłużej, co często wiąże się ze próbowaniem nowych potraw. Dlatego w menu oprócz dań głównych nie powinno zabraknąć ciekawie skomponowanych przekąsek, np. koreczków, pasztecików, wędlin, serów czy kanapek. Restauracja obfitująca w przekąski - a taką jest wspomniana Magenta - doskonale nadaje się również na spotkania w większym towarzystwie czy imprezy firmowe.

Łatwe do przełknięcia ceny

Podczas kulinarnych podbojów nie można nie zwracać uwagi na ceny dań - w końcu nikt nie chce wydać połowy miesięcznej pensji na jedno wyjście do restauracji. Oczywiście nie chodzi też o to, żeby stołować się w lokalach o wątpliwej reputacji czy wybierać najtańsze dania z karty. Warto natomiast wybrać się do takiej restauracji, która serwuje zróżnicowane dania (mięsne, roślinne, makarony), a obok dań głównych oferuje również zupy, sałatki, przekąski, desery, różnorodne dodatki. Tym sposobem można skomponować posiłek odpowiednio do apetytu i… zasobów portfela.

Dla przykładu w bielskim lokalu Magenta Colorfood & Liquids klient może zamówić każdą przekąskę (tapas) osobno lub w różnorodnym zestawie, a także stworzyć własną sałatkę. Czasami można też trafić na akcję promocyjną, np. drugą przekąskę za 1 grosz. Dzięki przystępnym cenom przystawek kulinarna podróż (także w większym gronie) będzie obfita i jednocześnie lekkostrawna dla portfela.

Nie tylko jedzenie, czyli imprezy i wydarzenia w Bielsku-Białej

Niektóre restauracje przyciągają klientelę oczekującą dobrego jedzenia i… dodatkowych atrakcji. Ucztowanie nie musi się kończyć wraz z ostatnim kęsem. Po dobrym posiłku można skosztować modnych drinków przyrządzonych podczas niemal akrobatycznego pokazu barmańskiego. Innym razem można skupić się dobrej zabawie przy muzyce na żywo serwowanej przez zespół, znanego artystę lub DJ-a. Czasami restauracje oferują również ciekawe eventy dla osób spragnionych większych wrażeń. Takie wydarzenia w Bielsku-Białej organizuje także Magenta - na przykład latem można wziąć udział w zlocie tuningowanych samochodów. W trakcie imprezy będzie można spróbować specjałów amerykańskiego barbecue i wyśmienitych koktajli, natomiast o dobrą zabawę zadba profesjonalny DJ.

Więcej informacji o lokalu można uzyskać:

Bielsko-Biała - najnowsze informacje

Rozrywka