czwartek, 26 września 2019 09:35

Chrzanów: Kierowca autobusu przewożący 47 pasażerów wydmuchał niemal 2 promile

Autor Filip Kuras
Chrzanów: Kierowca autobusu przewożący 47 pasażerów wydmuchał niemal 2 promile

25 września br. około godz. 19:30, policjanci z grupy Speed patrolując drogę wojewódzką 780 w okolicy miejscowości Poręba Żegoty  dokonali pomiaru  prędkości autobusu m-ki Setra przewożącego pasażerów. Okazało się, że kierujący tym pojazdem jechał z prędkością 83 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 23 km/h.

Gdy policjant zbliżył się do kierujacego autobusem wyczuł od niego silną woń alkoholu, w związku z tym, mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny kierowca, przewożący 47 pasażerów, w większości obcokrajowców wracających z wycieczki z Oświęcimia, wydmuchał 1,8 promila alkoholu, a kolejne badanie pokazało tendencję wzrastającą.

Kierowca z uwagi na swój stan nie mógł kontynuować jazdy, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. 45-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości (art.178 KK) oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przewożonych pasażerów ( art.160 KK ). Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje