czwartek, 20 lipca 2023 16:24

Bił żonę, wyrzucał ją z domu i regularnie groził. Piekło kobiety rozgrywało się za zamkniętymi drzwiami

Autor Patryk Trzaska
Bił żonę, wyrzucał ją z domu i regularnie groził. Piekło kobiety rozgrywało się za zamkniętymi drzwiami

Ubliżał żonie, wyrzucał ją z domu, bił ją i groził pozbawieniem życia. Piekło kobiety trwało ponad dwa miesiące. 59-letni oprawca został zatrzymany przez policję. Otrzymał prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu oraz zbliżania się do pokrzywdzonej, a także policyjny dozór.

Udręka 59-latki trwała blisko dwa miesiące. Mąż kobiety regularnie bił ją i zastraszał psychicznie. 59-latek pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których ubliżał żonie, wyrzucał ją z domu, bił ją i groził pozbawieniem życia.  

Kiedy o takiej awanturze zostali powiadomieni policjanci, natychmiast pojechali pod wskazany adres w gminie Olkusz. Jak ustalili policjanci, w rodzinie tej podobna sytuacja zdarzyła się 15 lat temu. Rodzina została wówczas objęta pomocą instytucji zajmujących się przemocą w rodzinie i sytuacja uległa zmianie. W rodzinie panował spokój.

Niestety z początkiem czerwca tego roku mężczyzna zaczął nadużywać alkoholu, awanturował się i stosował przemoc wobec żony. Podczas ostatniej interwencji 59-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.  Mężczyzna został poinformowany przez policjantów o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Mundurowi  pouczyli go również, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się dla niego osadzeniem w areszcie śledczym. Rodzina została objęta procedurą „Niebieska Karta”.

fot. policja.pl

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka