poniedziałek, 26 lutego 2024 06:36

Bilety rozeszły się w kilka godzin. Dziś uruchomią dodatkową pulę 100 pakietów startowych dla kobiet

Autor Mirosław Haładyj
Bilety rozeszły się w kilka godzin. Dziś uruchomią dodatkową pulę 100 pakietów startowych dla kobiet

Już 10 marca odbędzie się Krakowski Bieg Kobiet. W związku z dużym zainteresowaniem biegiem dziś (26 lutego) zapisy zostaną ponownie otwarte.

Kiedy 14 lutego zostały uruchomione zapisy do Krakowskiego Biegu Kobiet, chyba nikt nie przypuszczał, że bilety rozejdą się w mgnieniu oka. Organizatorzy postanowili wyjść na przeciw potrzebom i uruchomili dodatkową pulę 100 pakietów startowych (wcześniejsza wynosiła 500). Zapisy zostaną ponownie otwarte w poniedziałek (26 lutego) o godz. 14:00.

– Propozycja biegu dla pań spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, a tempo, w jakim wyczerpany został limit uczestniczek pokazuje, że inicjatywy mające na celu zachęcanie kobiet do biegania są w Krakowie potrzebne. Krakowski Bieg Kobiet, zorganizowany na krótkim dystansie, to wspaniały punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z bieganiem. Pierwszy krok do tego, aby w dalszej perspektywie krakowianki liczniej niż dotychczas uczestniczyły w biegach Królewskiej Triady Biegowej – podkreśla Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, zastępczyni dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Krakowski Bieg Kobiet wystartuje w niedzielę, 10 marca, o godz. 12.00, sprzed TAURON Areny Kraków. 2-kilometrowa trasa będzie poprowadzona alejkami parku Lotników Polskich. Na mecie wszystkie Panie zostaną obdarowane kwiatami, a dla trzech najlepszych zawodniczek przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Uhonorowane zostaną również najmłodsza i najstarsza uczestniczka.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka