poniedziałek, 27 lipca 2020 10:18

Biskupice. Urząd Gminy zamknięty z powodu koronawirusa. Zakażony pracownik

Autor Marzena Gitler
Biskupice. Urząd Gminy zamknięty z powodu koronawirusa. Zakażony pracownik

Koronawirusa wykryto u pracownika Urzędu Gminy Biskupice. W związku z tym Urząd został zamknięty dla petentów a wójt wydał komunikat dla mieszkańców.

WSSE w Krakowie poinformowało dziś o 3 przypadkach zakażenia koronawirusem z powiatu wielickiego. Jedną z zakażonych osób jest pracownik Urzędu Gminy Biskupice. Wójt wydał komunikat informujący o działaniach, jakie zostały podjęte w takiej sytuacji:

"W związku z potwierdzeniem u jednego z pracowników UG Biskupice zakażenia wirusem Sars-Cov – 2 od poniedziałku 27 lipca 2020 roku Urząd Gminy Biskupice pozostanie zamknięty dla obsługi Mieszkańców, aż do odwołania. Kasa Urzędu oraz Dziennik Podawczy również pozostaną zamknięte.

Komunikat Wójta Gminy Biskupice w sprawie zmiany organizacji pracy w Urzędzie Gminy Biskupice

Szanowni Państwo, w związku z potwierdzeniem u jednego z pracowników UG Biskupice zakażenia wirusem Sars-Cov – 2 od poniedziałku 27 lipca 2020 roku Urząd Gminy Biskupice pozostanie zamknięty dla obsługi Mieszkańców, aż do odwołania. Kasa Urzędu oraz Dziennik Podawczy również pozostaną zamknięte.

Pracownik zakażony wirusem nie prowadził bezpośredniej obsługi petentów.

W sprawach wyjątkowych – np.  zgłoszenie zgonu, który miał miejsce na terenie gminy Biskupice, petenci będą obsługiwani bezpośrednio przez pracowników merytorycznych. Swoją osobistą wizytę uprzejmie prosimy poprzedzić kontaktem telefonicznym pod numerem  12 250-69-50.

W pozostałych sprawach proszę o kontakt telefoniczny, mailowy bądź za pomocą platformy epuap. Pracownicy Urzędu dokonają weryfikacji Państwa sprawy - czy może być ona  sfinalizowana telefonicznie, czy wymagać będzie osobistej wizyty w Urzędzie.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W związku z zamknięciem kasy płatności należy dokonywać drogą elektroniczną.

Wójt Gminy Biskupice
Renata Gawlik"

Jednocześnie Starostwo Powiatowe w Wieliczce informuje o zawieszeniu udzielania porad osobiście w punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego mieszczącego się w budynku Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455, 32-020 Wieliczka w związku z zamknięciem budynku dla obsługi Mieszkańców, aż do odwołania.

Porady będą udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość poprzez telefon lub email.


Aby uzyskać nieodpłatne poradnictwo obywatelskie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość należy:
1. Wypełnić i podpisać:

  • wniosek o udzielenie  nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
  • oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej
  • oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych w systemie teleinformatycznym do obsługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej

2. Zrobić zdjęcie lub zeskanować w/w dokumenty.
3. Przesłać do Starostwa Powiatowego w Wieliczce pocztą elektroniczną (skan lub zdjęcie) podpisanego pisma na adres e-mail: izabela.bilska@powiatwielicki.pl.
4. Oczekiwać na kontakt pracownika Starostwa, który zadzwoni z informacją o wyznaczonym terminie porady.

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu (lub brakiem urządzeń umożliwiających zeskanowanie albo sfotografowanie oświadczenia i wniosku) osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej winna zgłosić tę potrzebę dzwoniąc do Starostwa na numer tel. 12 399 98 36 , gdzie uzyska informacje co do dalszego sposobu postępowania.

Obecnie na ternie powiatu wielickiego jest 16 osób zakażonych koronawirusem, a od poczatku epidemii zakaziło się 143 osoby. 5 osób zmarło na COVID-19.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje