środa, 27 listopada 2019 14:10

Bochnia. Dobra wiadomość w sprawie łącznika autostradowego. Budowa ruszy w ciągu kilku dni

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Dobra wiadomość w sprawie łącznika autostradowego. Budowa ruszy w ciągu kilku dni

Starosta Bocheński Adam Korta oraz Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński odebrali z rąk Wicemarszałka Małopolski Łukasza Smółki umowę na realizację I etapu łącznika autostradowego. W kosztach inwestycji partycypują Powiat Bocheński oraz Miasto Bochnia. Prace budowlane rozpoczną się ciągu kilku dni.

– To niezwykle ważna dla bocheńszczyzny inwestycja. Warto podziękować wszystkim samorządowcom z bocheńszczyzny którzy od kilkunastu lat zabiegali o powstanie tej drogi. Jest to sukces oraz przykład że współpraca między samorządami daje wymierne korzyści – powiedział Starosta Bocheński Adam Korta.

Wartość inwestycji to blisko 36 milionów złotych. Etap I projektu przewiduje połączenie węzła autostradowego z ul. Krzeczowską. Powstanie 1,8 kilometra nowej drogi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. W ramach inwestycji powstaną także trzy skrzyżowania w tym rondo na wlocie do ulicy Krzeczowskiej.

– Dołączając się do podziękowań pragnę przy tym wyrazić wdzięczność władzom Województwa Małopolskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich za zaangażowanie w realizację tak ważnej dla Bochni i regionu inwestycji. Ogromnie się cieszę, że po wielu latach rozmów i opracowywania planów i koncepcji realizuje się ona właśnie na naszych oczach – dodał Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

W spotkaniu wzięli udział również Stanisław Bukowiec poseł na Sejm RP, Piotr Dziurdzia radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Marta Maj Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz przedstawiciel wykonawcy firmy Strabag Infrastruktura Południe sp. z o.o. Podpisanie umowy skomentowali także marszałek i wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

– Chcemy, by małopolscy kierowcy mogli poruszać się po lokalnych drogach szybko i bezpiecznie. Zaplanowana inwestycja pozwoli znacząco usprawnić komunikację w tym rejonie. Poprawi też komfort życia mieszkańców Bochni i okolic – mówi marszałek Witold Kozłowski.

– Wzrastająca ilość samochodów, w połączeniu ze złym stanem dróg przekłada się na radykalne obniżenie bezpieczeństwa, znaczne wydłużenie czasu przejazdu, a także negatywnie oddziałuje na środowisko naturalne. Liczymy, że inwestycja pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Bochni usprawniając jej system komunikacyjny. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 35 mln złotych – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni\BP UMWM

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje