środa, 23 września 2020 12:25

Borzęcin. Biegać każdy może

Autor Emilia Gara
Borzęcin. Biegać każdy może

W najbliższą niedzielę, 27 września 2020 roku na stadionie Victorii Bielcza w gminie Borzęcin rozegrane zostaną kolejne zawody w ramach Borzęcińskiej Dychy. W programie przewidziano bieg na 10 km, biegi na krótkich dystansach dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking.


Zawody pod patronatem Wójta Gminy Borzęcin - Janusza Kwaśniaka organizuje Stowarzyszenie Kępa Sport z Tarnowa, LKS Burzyn, przy współpracy jednostek OSP z gminy Borzęcin oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.
Trasa biegu głównego od lat nie zmienia się. Wiedzie po terenach płaskich, głównie asfaltem, w sąsiedztwie terenów leśnych i zielonych oraz jest stosunkowo łatwa. Na uczestników biegu czekają atrakcyjne pakiety startowe, a każde dziecko startujące w zawodach otrzyma pamiątkowy medal. Organizatorzy zapewniają profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu.

Choć listy startowe dla dorosłych w biegu głównym i nordic walking już są zamknięte, to organizatorzy zachęcają do przyjazdu rodziców z dziećmi, które mogą się jeszcze bezpłatnie zapisać bezpośrednio przed zawodami. Biuro czynne będzie od godziny 9:00. Biegi dzieci i młodzieży zaplanowano od godz. 11:00, a start biegu głównego i nordic walking w samo południe.

Inf. i fot.: UM Borzęcin/Pixabay

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje