piątek, 29 lipca 2022 05:17

Kłaj: Brakuje krwi dla nastolatki, która choruje na białaczkę. Jak pomóc?

Autor Marzena Gitler
Kłaj: Brakuje krwi dla nastolatki, która choruje na białaczkę. Jak pomóc?

Siedemnastoletnia Klaudia Bazela, mieszkanka Kłaja potrzebuje naszej pomocy. Klaudia choruje na białaczkę, obecne przebywa na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu. Krew potrzebna jest do stworzenie specjalnego preparatu, który może uratować jej życie.

17-letnia Klaudia Bazela, choruje na białaczkę. Jej stan się nagle pogorszył. Dziewczyna trafiła na na oddział intensywnej terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Sytuację komplikuje to, że ma rzadką grupę krwi - AB Rh-. Krew jest potrzebna - co podkreślają rodzice - nie do transfuzji ale do stworzenia specjalnego preparatu dla Klaudii.

Dziewczyna jest mieszkanką Kłaja. Uczy się w Zespole Szkół im. św. Jana Pawła II w Niepołomicach. Apel o ratowanie Klaudii ukazał się na stronach Powiatu Wielickiego, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i innych samorządów.  

Każdy kto może i chce pomóc uratować dziewczynę powinien zgłosić się jak najszybciej do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie. Pilnie potrzebna potrzebna jest krew rzadkiej grupy AB Rh- a konkretnie granulocyty osoby o tej grupie krwi.

Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie pod numerem telefonu 12 261 88 16.

Małopolska - najnowsze informacje