środa, 30 listopada 2022 13:10

Brzesko. Szpital wśród liderów zarządzania w służbie zdrowia

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. Szpital wśród liderów zarządzania w służbie zdrowia

Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył VII miejsce w prestiżowym rankingu „Liderzy zarządzania”, przygotowanym przez BFF Banking Group oraz dziennik „Rzeczpospolita”, przy patronacie honorowym Rzecznika Praw Pacjentów.

Ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną.

W tej edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” oceniano 317 szpitali w trzech kategoriach, w zależności od wielkości posiadanego kontraktu z NFZ. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów, a także jakość opieki nad pacjentem. Brzeski szpital był oceniany w kategorii szpitali z kontraktem z NFZ między 70 mln – 149 mln zł.

– Jest to wyróżnienie i sukces całego Zespołu szpitala. Do zdobycia wysokiej lokaty przyczyniła się ciężka praca wszystkich pracowników, którym w tym miejscu składam serdeczne podziękowania

– podkreśla dyrektor SPZOZ w Brzesku, Alicja Syty.

Warto zaznaczyć, że jest to już kolejne wyróżnienie dla Szpitala w tym zestawieniu – w ubiegłych latach SPZOZ w Brzesku zdobywał już miejsce dziesiąte, czwarte i ósme w swojej kategorii.

Inf./Fot. SPZOZ Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka