środa, 18 września 2019 15:24

Brzesko. W Szpitalu Powiatowym otwarto nowy blok operacyjny

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. W Szpitalu Powiatowym otwarto nowy blok operacyjny

17 września otwarto nowy blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Mieści się na piątym piętrze, ma blisko 700 metrów kwadratowych i całkowicie nowe wyposażenie. Jego modernizacja pochłonęła 12 milionów złotych. To kolejna duża inwestycja zrealizowana w tej placówce o którą Starosta, Zarząd Powiatu Brzeskiego i Dyrekcja Szpitala zabiegali od lat.

Na realizację zadania szpital otrzymał ok. 50 proc. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Nowy blok to trzy przestronne sale operacyjne (dwie chirurgiczne i jedna ortopedyczna), ale także duża sala przygotowawcza pacjenta do operacji oraz sala nadzoru poznieczuleniowego.

Nowo oddany blok operacyjny spełnia aktualnie obowiązujące normy dla obiektów szpitalnych. Jest także wyposażony w zintegrowany elektroniczny system zarządzania, który kieruje wentylacją, klimatyzacją pomieszczeń i natężeniem światła. System pozwala również na uzyskanie dostępu do informatycznych baz danych pacjenta bezpośrednio z sali operacyjnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia w galerii.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Brzesku

Brzesko - najnowsze informacje