wtorek, 16 kwietnia 2024 08:21

Budowa chodnika na Dębnikach. Będą poważne utrudnienia w ruchu

Autor Katarzyna Domagała
Budowa chodnika na Dębnikach. Będą poważne utrudnienia w ruchu

W przyszłym tygodniu ruszy budowa chodnika przy ul. Bogucianka w Tyńcu w dzielnicy Dębniki. Roboty będą prowadzone na odcinku o długości 420 m. Ostatecznie ul. Bogucianka zostanie zamknięta dla ruchu.

Roboty rozpoczną się od prac związanych z przebudową uzbrojenia terenu w rejonie skrzyżowania ulic Bogucianka, Bolesława Śmiałego i Benedyktyńskiej. W czwartek, 25 kwietnia, od ok. godz. 6.00 wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy, przeniesione zostaną również przystanki autobusowe. W ramach zadania powstaną chodniki dla pieszych, a także zostaną przebudowane zjazdy i sieci uzbrojenia terenu. Ponadto powstanie nowa kanalizacja deszczowa i pojawi się nowe oświetlenie.

Roboty mają potrwać około miesiąc. Później wykonawca przystąpi do realizacji prac instalacyjnych oraz drogowych – począwszy od skrzyżowania z ul. Benedyktyńską i Bolesława Śmiałego do skrzyżowania z ul. Walgierza Wdałego. Planowane jest wówczas zajęcie na ok. cztery miesiące całej szerokości jezdni oraz chodnika. Przejazd będzie możliwy dla pojazdów budowy oraz okolicznych mieszkańców

Wyznaczone zostaną objazdy – dla samochodów: ul. Bolesława Śmiałego, autostradą A4, ul. Skotnicką, obwodnicą DK 44 oraz ul. Tyniecką; a dla rowerzystów: ul.: Zakleśnie, Obrony Tyńca i Bolesława Śmiałego.

Całość prac potrwa do końca grudnia. Ich koszt to ok. 5,3 mln zł.

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka