poniedziałek, 10 lutego 2020 11:01

Bukowina Tatrzańska. Silny wiatr zerwał dach. Zginęła matka i jej dwie córki

Autor Mirosław Haładyj
Bukowina Tatrzańska. Silny wiatr zerwał dach. Zginęła matka i jej dwie córki

Jak podaje portal radiokrakow.pl na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej silny wiatr zerwał dach. W wyniku zdarzenia zostało przygniecione cztery osoby.

Silny wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu. Pokrycie przeleciało kilkadziesiąt metrów i spadło na cztery osoby znajdujące się na parkingu. Dach był płaski, miał ok. 10 m długości i ok. 3 m szerokości.

Według informacji zamieszczonych przez OSP Bukowina Tatrzańska, wśród ofiar byli zabici. Rzecznik zakopiańskiej policji potwierdziła, że na miejscu śmierć poniosły dwie osoby - 52-letnia matka i jej 15-letnia córki. Druga, 21-letnia córka zmarłej kobiety, została ciężko ranna i zmarła w nowotarskim szpitalu. Czwarta poszkodowana osoba w wieku 16. lat jest hospitalizowana w Zakopanem.

Samowola budowlana?

Trwa zabezpieczenie miejsca wypadku przez służby. W wyniku zerwania dachu uszkodzone zostały także dwa samochody. Na miejscu pracują policja z prokuratorem, którzy będą chcieli wyjaśnić, czy wypożyczalnia została postawiona legalnie. Wg. informacji przekazanej przez TVN24 obszar na którym stał stał budynek nie funkcjonował w planie, jako teren przeznaczony pod zabudowę.

Wiatr wiejący w Bukowinie w podmuchach przekracza 80 km na godzinę.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Tatrach zaczął wiać bardzo silny, huraganowy wiatr, który w wyższych partiach gór może osiągać prędkość do 130 km/h. Z tego względy ratownicy TOPR proszą o rezygnację z wyjścia w góry:

Ponad granicą lasu poruszanie się może być niemożliwe, a w lasach śmiertelnym zagrożeniem mogą być łamiące się drzewa

–można przeczytać w komunikacie.

Inf.: radiokrakow.pl, OSP Bukowina Tatrzańska, TVN24

Fot. OSP Bukowina Tatrzańska

Podhale - najnowsze informacje