czwartek, 26 listopada 2020 11:20

Większa kara za wjazd motocyklem do lasu? Tego chce burmistrz Andrychowa

Autor Wiktoria Mitura
Większa kara za wjazd motocyklem do lasu? Tego chce burmistrz Andrychowa

Media obiegła informacja o burmistrzu Andrychowa, który domaga się zaostrzenia kar dla motocyklistów wjeżdżających do lasu. Serwis WPSportoweFakty dotarł do pisma, które Tomasz Żak skierował do posłów z regionu.

Burmistrz chce, aby kary dla motocyklistów wjeżdżających do lasu były dużo wyższe. Na tę chwilę, taka kara wynosi od 500 do 1000 złotych.

"Obowiązujące na chwilę obecną przepisy prawa nie pozwalają służbom odpowiedzialnym za utrzymanie porządku na egzekwowanie przepisów, a kary związane z łamaniem zakazów nie są adekwatne do powodowanych szkód" - napisał Tomasz Żak w piśmie, do którego dotarły WP SportoweFakty.

"Pragnę nadmienić, że jako Gmina z wielkim turystycznym potencjałem nie możemy pozostać bierni na ustawiczne łamanie prawa poprzez zakłócanie ciszy i spokoju, niszczenie terenów leśnych w tym chronionych oraz narażanie bezpieczeństwa turystów i mieszkańców" - dodał burmistrz Andrychowa.

Pismo burmistrza to odpowiedź na ostatnie wydarzenie, które miało miejsce w Andrychowie, a o którym pisaliśmy już wielokrotnie.

W minioną niedzielę w okolicach Pańskiej Góry w Andrychowie doszło do tragicznych scen. Jeden z najbardziej znanych zawodników enduro został brutalnie zaatakowany przez nożownika. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Andrychów. Brutalna napaść na znanego motocyklistę! Jest w ciężkim stanie
Wczoraj na Pańskiej Górze w Andrychowie doszło do tragicznych scen. Jeden z najbardziej znanych zawodników enduro został brutalnie zaatakowany przez nożownika. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. Jak mogło dość to takiej sytuacji? O tym tragicznych wydarzeniu poinformowano na profilu na facebooku …
Andrychów. „Z lewej ręki tryskała krew”– ojciec Franka o napaści na syna
Pan Paweł – świadek, uczestnik i ojciec brutalnego ataku na swojego syna w Andrychowie. Udzielił wywiadu, aby opowiedzieć jak sytuacja wyglądała naprawdę. – Nie wiem dlaczego zaatakował. Jechaliśmy z synem motocyklami. Wiem, że jest to nielegalne, ale nie jest to powód by kogoś próbować zabić. „Je…
Andrychów. Nożownik nadal na wolności! Trwa śledztwo w sprawie Franka Dubaniowskiego
Atak, czy obrona? Właśnie nad tym zastanawiają się wadowiccy policjanci. Wersja zdarzenia według motocyklistów różni się od tej, którą opowiedział policjantom “nożownik”. Niewykluczone, że motocykliści również otrzymają zarzuty. Trwa śledztwo. Sprawa Franka Dubaniowskiego oraz Pana Pawła od kilku …

info. sport.pl   foto: ilustracyjne

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje