poniedziałek, 13 września 2021 09:24

Zamknięto most na drodze w Książniczkach. Co z dojazdem do Krakowa?

Autor Marzena Gitler
Zamknięto most na drodze w Książniczkach. Co z dojazdem do Krakowa?

13 września całkowicie zamknięto dla ruchu most w Książniczkach, koło Krakowa. W związku z tym linia aglomeracyjna nr 260 jeździ trasą objazdową. Dla mieszkańców gminy Michałowice uruchomiona została komunikacja zastępcza. Na jak długo?

Od 13 września całkowicie zamknięto dla ruchu ostanie most na rzece Dłubni w Książniczkach, w gminie Michałowice koło Krakowa. W związku z remontem mostu zmieniła trasę linia aglomeracyjna nr 260.

utrudnienia komunikacja Kraków Michałowice
Michałowice. Most na Dłubni w Książnicach zamknięty na 1,5 miesiąca - mapa Głos24 / Open Street Maps
utrudnienia Kraków Michałowice komunikacja
Utrudnienia w dojeździe do Krakowa. Zamkniety most na Dłubni w Książniczkach - mapa Głos24 / Open Street Maps

Dla mieszkańców miejscowości Raciborowice, Kończyce, Książniczki, Zdzięsławice, Więcławice Stare, Młodziejowice i Michałowice uruchomiono komunikację zastępczą, zorganizowaną przez Urząd Gminy Michałowice, która przejedzie przez te miejscowości.

Z linii zastępczej K1 można przesiąść na przystanku Michałowice P+R, Michałowice Centrum w linię aglomeracyjną przyśpieszoną MPK w Krakowie nr 307. Linia kursuje z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza szczytem oraz w dni wolne, na trasie Os. Podwawelskie - Rondo Grunwaldzkie - Konopnickiej - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - al. 29 Listopada - Węgrzce - Bibice - Michałowice: Krakowska - Komora - Graniczna - Jana Pawła II -  Michałowice P+R.

Druga możliwość przesiadki z przystanku Michałowice P+R, Michałowice Centrum to przesiadka na linię zastępczą M1 kursującą na trasie Górna Wieś – Zdzięsławice – Łuczyce PKP. To linia publiczna uruchomiona przez Gminą Michałowice, która umożliwi dojazd do stacji kolejowej w Łuczycach, skąd pociągiem SKA można dojechać do Dworca Głównego w Krakowie w ciągu 15 minut.

Z linii K1 można też przesiąść się na przystanku Raciborowice Wawelska. Tam zatrzymują się linie aglomeracyjne nr. 250, 270 do Krakowa.

Linia nr 260 w związku z remontem i zamknięciem mostu w Książniczka jeździ zastępczą trasą objazdową: „Prądnik Czerwony” – ul. Strzelców, przystanek „Rondo Barei”, ul. Strzelców, ul. Powstańców, al. 29 Listopada, droga krajowa nr 7: Węgrzce, Bibice, Michałowice, przystanek „Michałowice Dąbrowskich” ... – „Pielgrzymowice Pętla”.

Na trasie objazdowej linia zatrzymuje się na wszystkich istniejących przystankach. Bez obsługi pozostaną przystanki na odcinku „Cmentarz Batowice” – „Michałowice Ogrodowa”. Zmieniony został też rozkład jazdy linii nr 260.

Utrudnienia potrwają około 1,5 miesiąca.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje