poniedziałek, 27 maja 2019 15:10

Niezwykła akcja, dzięki której Lenka będzie mogła normalnie żyć [WIDEO]

Autor Beata Mazurek
Niezwykła akcja, dzięki której Lenka będzie mogła normalnie żyć [WIDEO]

Ma zarośnięty przełyk, zrośnięte nerki, w prawej rączce brakuje kości promieniowej, a kość przedramienia jest skrócona i wygięta. Ale się nie poddaje. Jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę, Lenka może przejść 3 operacje i normalnie żyć.

W akcję pomocy zaangażowali się także piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego "Pogoń Miechów", organizując turniej, który odbędzie się 22 czerwca na stadionie miejskim MKS Pogoń Miechów w godz. Od 14:00 do 20:00. O więcej szczegółów tej niezwykłej imprezy zapytaliśmy jego pomysłodawcę, miechowianina Wiktora Sokoła.

W trakcie trwania turnieju odbędzie się pokaz malowania stopami  Stanisława Kmiecika - malarza, który swoje dzieła tworzy stopami, gdyż urodził się bez rąk.  Wspiera on akcję od samego początku. Na turnieju odbędzie również pokaz taneczny. Będzie też  sporo atrakcji dla dzieci, jak na przykład dmuchane zamki. Całość będzie miała formę pikniku rodzinnego, na który może przyjść każdy i wspomóc Lenkę. O godzinie 18:00 będzie również licytacja gadżetów klubowych I koszulek.

Więcej o akcji można przeczytać na facebooku.

BE ACTIVE - najnowsze informacje