środa, 15 czerwca 2022 14:16

Chcesz szybciej dostać paszport? Będzie taka możliwość

Autor Tomasz Stępień
Chcesz szybciej dostać paszport? Będzie taka możliwość

Kolejki po paszport są coraz dłuższe. Nic dziwnego - w stosunku do ubiegłego roku, wyraźnie wzrosła ilość składanych wniosków paszportowych. Małopolski Urząd Wojewódzki próbuje problemowi zaradzić i organizuje kolejną „Sobotę paszportową”.

W okresie wiosennym liczba składanych wniosków paszportowych zawsze rosła. Ten rok jest szczególnie intensywny. Mieszkańcy niejako nadrabiają zaległości z czasu pandemii, gdy liczba składanych wniosków paszportowych była stosunkowo niewielka.

Dlatego dodatkowy dzień, w trakcie którego będzie można załatwić sprawy paszportowe – złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument, na pewno się przyda. 18 czerwca w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich przy ul. Sebastiana 9 w Krakowie oraz w delegaturach Urzędu w Tarnowie i Nowym Sączu, w godzinach od 8:00 do 15:00 będzie taka możliwość.

Jak informuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita, od początku roku urzędy przyjęły ponad 132 tysiące wniosków o paszport. Najwięcej wpłynęło w marcu (42 129) i kwietniu (29 205). – Przez pierwsze dwa tygodnie czerwca przyjęliśmy ich już niemal 8 tys. Od początku roku wydaliśmy ponad 112 tys. dokumentów paszportowych. Wszystkie punkty paszportowe na terenie Małopolski pracują na najwyższych obrotach. Dodatkowo udostępniamy zainteresowanym złożenie wniosków także w sobotę – mówi wojewoda.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje